GVMS – podstawowe informacje na ten temat

30 sierpnia, 2022 0 Comments

Międzynarodowy handel czy też transport towarów odgrywa niezwykle istotną rolę w światowej gospodarce.

Przewóz dóbr w różnych celach jest ułatwiony pod względem formalności w krajach Unii Europejskiej. Poza nią sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Bardziej złożone kwestie formalne dotyczą między innymi Wielkiej Brytanii, która wystąpiła z szeregów Unii. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat platformy GVMS, która jest przydatna dla każdego przedsiębiorcy przewożącego towary przez kraje wchodzące w skład Zjednoczonego Królestwa.

GVMS – podstawowe informacje na ten temat

O czym warto wiedzieć w przypadku GVMS?

Skrót GVMS pochodzi od nazwy Goods Vehicle Movement System i jest to brytyjska platforma rządowa, która usprawnia proces przemieszczania dóbr z oraz do krajów Wielkiej Brytanii (Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna). W przypadku przewozu towarów przez brytyjski port korzystający z tej platformy, przedsiębiorca jest zobowiązany do zarejestrowania się w tej platformie, w celu bezproblemowego przewozu towarów i przechodzenia odprawy celnej.

Dzięki wspomnianej platformie proces załatwiania różnych formalności przewozowych i celnych powiązanych z obszarem Wielkiej Brytanii, jest znacznie usprawniony. Sama rejestracja własnej działalności w serwisie wymaga podania kilku podstawowych informacji powiązanych z własnym przedsiębiorstwem. Oczywiście dla wielu osób może się to wydawać zagmatwane i czasochłonne. Dla innych przedsiębiorców problemem może być na przykład bariera językowa. Warto więc zastanowić się nad uzyskaniem fachowej pomocy w tym zakresie.

Sporo cennych informacji oraz porad związanych z platformą znaną pod nazwą GVMS można znaleźć w Internecie na stronach, takich jak na przykład https://daumanlogistics.pl/co-to-jest-gvms/ oraz w różnych serwisach informacyjnych, a także powiązanych tematycznie z handlem i transportem międzynarodowym. Poszukiwanie takich praktycznych informacji nie jest więc trudnym zadaniem, które nie zajmuje zbyt wiele cennego czasu.