Pozew o alimenty

27 grudnia, 2018 0 Comments

Złożenie pozwu o alimenty nie jest trudne. Może to zrobić każda osoba w sądzie. Zanim to zrobimy warto się skontaktować z adwokatem, który będzie w stanie nam pomóc. To osoba kompetentna, która o alimentach wie naprawdę bardzo dużo.

Jeśli będzie taka konieczność to taka osoba może nas reprezentować w sądzie. Przydaje się mieć przy sobie kogoś, kto jest obeznany w alimentach, bo życie potrafi nas zaskakiwać. Jeśli chodzi o alimenty to można złożyć pozew o podwyższenie ich kwoty. Można również zgłosić się do adwokata, który ma zmniejszyć kwotę alimentów. Każda ze stron ma do tego prawo i adwokat będzie robił wszystko żeby swój cel osiągnęła. Zanim jednak pomyślimy o zmniejszeniu alimentów pomyślmy o tym, że robimy to dla naszego dziecka.

Wtedy na pewno będziemy bardziej analizować to wszystko. Oczywiście tak jest w teorii, bo w praktyce osoba, która ma płacić alimenty robi wszystko żeby tego nie robić. Szkoda, że na tym wszystkim bardzo mocno cierpi dziecko. O tym niestety mało, kto myśli, a szkoda, bo może by to wiele zmieniło? Trudno powiedzieć, ale zawsze jest taka szansa.

Pomoc adwokata przy sprawie o alimenty

Zgłaszając się do adwokata trzeba przedstawić mu jak wygląda cała sprawa i wtedy będzie on wiedział, co dalej robić. To ma ogromne znaczenie dla sprawy. Nie jest prawdą, że alimenty należą się tylko tym osobom, które są po rozwodzie. Nie jest też prawdą, że alimenty są tylko na dzieci. Jeśli jest rozwód i żona nie pracuje albo jest chora to były mąż właśnie jej płaci alimenty. Jest to dość zagmatwane, ale taka możliwość istnieje i wiele osób z niej korzysta. Pozwać nawet można dziadków o to żeby płacili alimenty. Mało tego można pozwać swoje dzieci żeby płaciły na nasze utrzymanie. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo, a wiele z tych zagadnień jest poruszanych na stronie http://kancelariamistewicz.com.pl/alimenty/. Warto sobie to poczytać i wtedy będziemy wiedzieli czy nam również przysługują alimenty czy jesteśmy w tej grupie, która musi sobie radzić sama.