Walka z chwastami w ziemniakach

15 lipca, 2020 0 Comments

Od dawna wiadomo, że chwasty lubią rosnąć tam gdzie ziemniaki. Jest to spowodowane tym, że ziemniaki są sadzone w odstępach.

Te odstępy wypełnianie są przez chwasty. Mają łatwo się rozwijać i dlatego rosną bardzo szybko. oczywiście nie można ich zostawiać, bo zaczną zabierać z gleby wodę i składniki odżywcze, a zatem ziemniaki nie będą rosły tak szybko. plony będą bardzo małe, a opłacalność ich zbierania znikoma. Te osoby, które mają bardzo duże doświadczenie wiedzą, że trzeba będzie w takiej sytuacji stosować herbicydy od znanego producenta.

Dobieramy skład, który jest w stanie poradzić sobie z problemem. Jeśli mamy perz na polu to reakcja musi być bardzo szybka. Ta trawa, która rośnie ma taki system korzeniowy, że zabierze całą wodę ziemniakom. Chcemy przecież się tego problemu pozbyć, dlatego wybieramy dokładnie taki herbicyd, jaki sobie z tym poradzi. Do wyboru mamy herbicydy, które przeznaczone są do walki z chwastami jednoliściennymi i dwuliściennymi. Najlepszym rozwiązaniem będzie stosować coś, co zadziała na wszystkie rodzaje chwastów. Wtedy nie musimy się zastanawiać czy to ten czy inny chwast i czy to, co stosujemy na niego podziała? Nie mamy na to czasu, bo na gospodarstwie jest bardzo dużo pracy. Trzeba działać bardzo szybko i jeszcze bardziej skutecznie.

Herbicydy rozpuszcza się w wodzie. Są dostępne formie granulatu albo zawiesiny.

Wszystko zależne będzie od rodzaju, jaki wybierzemy. Trzeba przeczytać przeznaczenie poszczególnych środków chemicznych i wtedy będziemy wiedzieć, które z nich są najlepsze dla naszych ziemniaków. Mamy zniszczyć chwasty, ale mamy uchronić też ziemniaki i zawsze trzeba o tym pamiętać. Musimy wiedzieć, jakie herbicydy do ziemniaka są najlepsze. Wtedy kupimy je i zastosujemy według instrukcji. Może wystarczy jeden oprysk, a może trzeba będzie zrobić dwa? Wszystko zależne jest od mocy takiego herbicydu. Lepiej dobierać takie, które stosujemy raz i po około 21 dniach widać, że chwasty przestały być dla nas problemem. Wtedy osiągniemy wyznaczone przez siebie cele.