W jaki sposób zwiększyć szanse na pozyskanie kredytu bankowego?

19 listopada, 2022 0 Comments

Osoby, które chcą pożyczyć pieniądze od banku, bez względu na cel powinny pamiętać o zdolności kredytowej, która ma duży wpływ na uzyskanie kredytu.

W tym przypadku bank bierze pod uwagę nasze dochody, wydatki, zobowiązania, takie jak poprzednie kredyty czy też historię spłat poprzednich zobowiązań. Dzięki temu upewnia się, że klient jest osobą zaufaną, której może powierzyć pieniądze.

W jaki sposób zwiększyć szanse na pozyskanie kredytu bankowego?

Zdolność kredytowa klienta ma wpływ na decyzję banku

Klienci, którzy zdecydują się na wzięcie kredytu, mogą poprawić nieco swoją sytuację, możemy sprawdzić historię w BIK, niekiedy może się okazać, że niektóre dawne kredyty są nie do końca zamknięte, często mogą być to bardzo niskie kwoty, które będą wymagały uregulowania. Warto przeanalizować nasze comiesięczne wydatki, jeżeli posiadamy mały kredyt, który przykładowo pozyskaliśmy na zakup sprzętu AGD, możemy go wcześniej spłacić. Podobnie należy przeanalizować nasze konta bankowe, posiadanie kredytu odnawialnego czy też karty kredytowej. Często zamknięcie kredytu odnawialnego czy też spłacenie karty kredytowej również będzie miało wpływ na naszą zdolność kredytową. Jeżeli posiadamy kilka kredytów i ubiegamy się o kolejny, dobrym plusem może być konsolidacja naszych poprzednich zobowiązań. W tym przypadku możemy uzyskać kredyt konsolidacyjny, który będzie posiadał niższą ratę niż wszystkie poprzednie zobowiązania.

W przypadku kredytu hipotecznego, który będzie opiewał na dużą kwotę, poprawienie zdolności kredytowej może dać bardzo dobre rezultaty, w przypadku dużych kredytów na kilkaset tysięcy złotych bank może nie przyznać nam pełnej kwoty, której oczekujemy. Dlatego warto upewnić się, że zoptymalizowaliśmy nasze comiesięczne wydatki, może być to ograniczenie niektórych kosztów utrzymania gospodarstwa domowego, rezygnacja z pewnych abonamentów, przykładowo telewizyjnego, który może wchodzić w skład czynszu. Optymalizując wydatki warto zwrócić uwagę także na niskie kwoty, które będą składały się na całkowitą zdolność kredytową, która będzie następnie oceniana przez bank.

Warto skorzystać z pomocy eksperta, doradca finansowy pomoże nam w polepszeniu naszej sytuacji, jeżeli chodzi o szansę na uzyskanie kredytu. Na stronie internetowej http://www.strzylak.pl możemy znaleźć informacje na temat współpracy ze specjalistą do spraw finansów w przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy, hipoteczny, kredyty dla Polaków mieszkających za granicą.