Czy posadzka z kamienia sprawdzi się przy ogrzewaniu podłogowym?

2 kwietnia, 2021 0 Comments

Ogrzewanie podłogowe jest częstym rozwiązaniem stosowanym w dzisiejszym budownictwie.

Pozwala ono ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem oraz nie wysusza powietrza, tak jak dzieje się to w przypadku zastosowania grzejników. Wybierając materiał na podłogi, warto wiedzieć, który z nich najlepiej przewodzi ciepło, by w pełni wykorzystać walory jakie oferuje nam podłogówka.
Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku kamień naturalny – zarówno marmur, jak i granit to materiały, które nadadzą twojemu wnętrzu klasy. Ponadto są świetnymi przewodnikami ciepła – zimą stopniowo je uwalniają, dzięki swoich właściwościom akumulacyjnym, natomiast w upalne, letnie dni stają się naturalnymi klimatyzatorami, dając przyjemne uczucie chłodu. Dodatkowo nie zwiększają swojej objętości pod wpływem wody, ani nie ulegają skurczom na skutek wysychania – niweluje to powstawanie odkształceń, często spotykanych w podłogach drewnianych i panelach. Kamień to materiał, który sprawia, że ogrzewanie podłogowe staje się w stu procentach wydajne.

Czy posadzka z kamienia sprawdzi się przy ogrzewaniu podłogowym?

Jednak mimo, iż jest to materiał wyjątkowo wytrzymały, należy pamiętać o jego odpowiedniej impregnacji.

Fachowcy z Eko Blask zalecają, od razu po wbudowaniu, poddać posadzki odpowiednim zabiegom, które zapobiegną jej zarysowaniom oraz spowodują, że posadzka nie ulegnie zmatowieniu z powodu wysokiej temperatury wywołanej ogrzewaniem. Warto też zdecydować się na hydrofobizację, która sprawi, że na powierzchni posadzki utworzy się bariera chroniąca ją przed czynnikami zewnętrznymi.
Cykliczna konserwacja posadzek pozwoli utrzymać ją w jak najlepszej kondycji przez długie lata – Eko Blask w swojej ofercie posiada konserwację i impregnację posadzek kamiennych, a także uzupełnienie ubytków, które mogą powstać na skutek uszkodzeń mechanicznych. Ich bogate doświadczenie i wyspecjalizowana kadra daje gwarancję skutecznego zabezpieczenia Twojej posadzki.