Dlaczego turyści chętnie odwiedzają Kazimierz Dolny?

19 lipca, 2022 0 Comments

Kazimierz Dolny nad Wisłą to bardzo piękne miejsce odwiedzane chętnie przez turystów, często kojarzy nam się z kogutem który jest symbolem Kazimierza.

Miasteczko zawdzięcza swój urok starym zabudowaniom, są to zabytkowe, renesansowe kamienice na rynku czy też przy ulicy Senatorskiej. Kazimierz Dolny był kiedyś się ważnym ośrodkiem handlu, o czym świadczy zamek oraz okazała baszta. Dziś jest to miasteczko turystyczne które może zaoferować wiele atrakcji.

Dlaczego turyści chętnie odwiedzają Kazimierz Dolny?

Domki do wynajęcia w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny znajduje się nad Wisłą, możemy przechadzać się bulwarem o długości 4 km, możemy także skorzystać z wypożyczalni rowerów, udać się na wycieczkę w kierunku dawnych kamieniołomów oraz zwiedzić wąwozy. Wokół Kazimierza znajduje się wiele ciekawych miejscowości, w okresie zimowym działają w nich ośrodki narciarskie z wyciągami. Dobrym pomysłem może być także rejs po Wiśle, przeprawa promem do Janowca gdzie możemy zwiedzać zamek. W Kazimierz Dolny znajduje się miejscu, które jest wyjątkowe ze względu na swoje położenie. Znajdziemy to wytchnienie po pracy, często turyści przyjeżdżają tu na weekend lub też na dłuższy okres czasu wraz z rodziną.

Kazimierz Dolny posiada bardzo bogatą bazę turystyczną, możemy wybrać hotele, pensjonaty, pokoje w kwaterach prywatnych. W Kazimierzy Dolnym znajdziemy miejsce w którym możemy zatrzymać się całą rodziną. Bardzo interesującym miejscem jest ośrodek Moje Miejsce Kazimierz Dolny, gdzie przygotowane są dla gości domki. Ośrodek jest bardzo dobrze wyposażony, możemy wybrać korty do tenisa, boisko do piłki nożnej, koszykówki czy też siatkówki plażowej. Znajdziemy tu także bardzo wiele atrakcji dla najmłodszych, jest to basen, trampoliny, plac zabaw czy też ścianka wspinaczkowa. Dzięki temu pobyt z pewnością będzie bardzo udany, dorośli mogą wieczorem spędzić czas przy ognisku, pokoje są dobrze wyposażone, dzięki temu wypoczynek z pewnością przyniesie nam wiele relaksu.

Dzięki dużej bazie noclegowej turyści chętnie odwiedzają kazimierz dolny domki do wynajęcia będą dobrym pomysłem dla rodziny z dziećmi czy też większej grupy osób, które chcą przyjechać do Kazimierza Dolnego. W miasteczku możemy znaleźć wiele ciekawych miejsc, możemy zjeść wypiekanego koguta, zobaczyć zamek, udać się na rejs po Wiśle.