Marynarka do garnituru oraz na co dzień

17 maja, 2021 0 Comments

Warto zwrócić uwagę iż marynarka może być noszona nie tylko do garnituru w zestawie, ale może być tak że jest założona na mniej formalne okazje, może być to zestaw ze spodniami dżinsowymi.

Dziś coraz większa ilość mężczyzn stara się poszukiwać ciekawego stylu, w sklepach dostępne są marynarki w różnych kolorach z różnych materiałów, które będzie można dopasowywać do bardzo interesujących stylizacji codziennych, marynarka może być tak że dobrym pomysłem na podstawę ubioru do pracy.

Jak dobrać odpowiednio marynarkę

Z pewnością dobrze skrojona marynarka powinna leżeć na mężczyźnie w sposób odpowiedni, nie powinna ograniczać jego ruchów, jednak powinna być dopasowana w ten sposób aby podkreślać sylwetkę. Powinniśmy zwracać uwagę na szerokość w barkach, panowie którzy są bardziej zbudowani powinni naturalnie wybierać większe modele, w tym przypadku jednak czasem może być problem z długością rękawów. Warto zwrócić uwagę iż obecnie coraz więcej sklepów pozwala na pewne poprawki, czasem rękawy mogą po prostu zostać skrócone dla naszych potrzeb. Może zostać skrócona również cała marynarka, tak aby dobrze dopasowała się do naszej sylwetki. Obecnie jest to coraz bardziej popularny trend, również garnitury mogą zostać nieco zmienione, dopasowane do naszych rozmiarów. W przypadku kiedy chcemy sprawdzić czy długość rękawów jest odpowiednia powinniśmy wyciągnąć ręce, wówczas koniec rękawa marynarki powinien sięgać do przegubu naszego nadgarstka. W przypadku długości marynarki powinna ona zakrywać pośladki, Warto zwrócić także uwagę na zapięcie, nie powinna ona być zbyt ciasna, dobrym sposobem będzie zapięcie wszystkich guzików i sprawdzenie w lustrze czy marynarka zbytnio nie opina nas na plecach.
Koszule męskie białe repablo.com

Jak prawidłowo nosić marynarkę?

W przypadku klasycznej marynarki jednorzędowej pamiętajmy iż powinna być ona zapinana na najwyższy guzik, wówczas będzie najlepiej się układała, będzie nam najwygodniej ją unosić. Naturalnie kiedy będziemy siadali, wówczas należy marynarkę rozpiąć aby dobrze układała się ona na naszym ciele, w przypadku marynarek dwurzędowych będziemy zapinać górny guzik lub też górny oraz środkowy, w przypadku kiedy chcemy usiąść zostawiamy zapięty guzik górny. Warto zwrócić uwagę iż marynarka posiada mankiety z guzikami, powinny być one przez cały czas zapięte, w niektórych modelach marynarek będą one ze sobą zszyte. Warto pamiętać także aby nie wypychać zewnętrznych kieszeni marynarki, do noszenia telefonu czy też kluczy będzie służyła wewnętrzna kieszonka w naszej marynarce.

Jeżeli poszukujemy więcej informacji na temat marynarek możemy zajrzeć na stronę https://www.itlife.pl/temat/4026/najmodniejsze-wzory-marynarek-meskich-2021/. Znajdziemy tam pomysły na dobranie kolorystyczne marynarki, znajdziemy interesujące wzory które będą modne w następnym roku. Z pewnością będzie to bardzo duża pomoc dla osób które nie mają dobrego pomysłu na własny styl mogą czerpać z różnych stylizacji jakie można znaleźć w Internecie, dzięki temu możemy łatwo znaleźć ciekawy pomysł na nasz codzienny czy też bardziej formalny styl.