Nie bój się podróżować! Postępuj zgodnie z tą radą i będziesz się świetnie bawić.

5 sierpnia, 2018 0 Comments

Nauka o podróżowaniu może być dość przytłaczająca, ale podobnie jak wszystko inne, może być bardzo łatwo zbadane i zastosowane. Teraz, gdy znalazłeś tę listę wskazówek, miejmy nadzieję, że możesz uzyskać nieco więcej informacji na temat podróży. W ten sposób możesz udoskonalić swoje plany i stać się mądrzejszym i bezpieczniejszym podróżnikiem.

Bądź świadomy oszustw, które próbują polować na nieostrożnych podróżników. W wielu uboższych częściach świata najbezpieczniej jest założyć, że każdy, kto błaga o pieniądze lub próbuje zatrzymać cię z jakiegokolwiek powodu, może być kieszonkowcem. Nigdy nie pokazuj nikomu swojego portfela ani nie oddawaj go, nawet jeśli twierdzi, że jest funkcjonariuszem policji.

Jeśli jesteś kobietą podróżującą w nocy w interesach, upewnij się, że bluzki i ubrania, które nosisz i przynosisz, można umyć w zlewie i powiesić lub wysuszyć. Nieodebrane bagaże i / lub połączenia mogą oznaczać, że przybywasz do hotelu późno w nocy, mając na sobie tylko ubrania na plecy następnego dnia. Lekkie, pozbawione zmarszczek bluzki i topy z poliestru lub mikrofibry można prać i wieszać, a rano będą suche, podobnie jak cała bielizna.

Wiele z tych miejsc jest często pomijanych podczas wakacji. Na przykład, podczas gdy St. Thomas na Karaibach jest niezwykle popularny, z niewielkim dodatkowym wysiłkiem można zamiast tego wybrać wycieczkę do Vieques z Puerto Rico. Ma wiele takich samych udogodnień, jest o wiele mniej zatłoczone i sprawi, że Twoje wakacje będą bardziej wyjątkowe!

Przydatną wskazówką dla podróżujących jest zapewnienie odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego na pokrycie kosztów leczenia w przypadku urazu lub choroby podczas pobytu za granicą. Często zdarza się, że krajowe polisy na ubezpieczenie zdrowotne nie zapewniają szerokiego zakresu leczenia i hospitalizacji w innych krajach. Dlatego ważne jest, aby zapewnić taki zasięg przez cały czas trwania podróży.

Pakuj tylko potrzebne ci ubrania. W niektórych przypadkach nie opłaca się być nadmiernie przygotowanym. Wiele osób pakuje zbyt wiele ubrań, gdy podróżują. To jest problem. Jest to szczególnie problem, gdy nieumyślnie tracą torby, które je zawierały. Spróbuj pakować ubrania uniwersalne, które możesz ponownie założyć.

Pamiętaj, aby wybrać typ wakacji odpowiadający Twojej osobowości. Jeśli nie lubisz być na zewnątrz, nie powinieneś chodzić na plażę! Wakacyjne stylizowane osobowości stają się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne, począwszy od rejsów tylko dla dorosłych po podróże przyjazne dla geeków. Wyszukaj wakacje, które naprawdę Ci się spodobają.

Jeśli planujesz podróżować w nadchodzących miesiącach, miej oko na oferty promocyjne online za pośrednictwem różnych stron z rabatami. Zapisując się poprzez stronę z rabatem i wprowadzając pożądane cele podróży i daty do swojej bazy danych, otrzymasz e-maile, które powiadomią cię o szczególnie niskich cenach lub dobrych promocjach do następnego zamierzonego celu.

Bez względu na to, jakie są twoje intencje, zawsze powinieneś dołączyć do często odwiedzanego klubu linii lotniczych. Nawet jeśli nigdy więcej nie polecisz, możesz otrzymać profit tylko za dołączenie. Z drugiej strony możesz latać z nimi kilka razy, a za każdym razem otrzymasz świadczenia.

Szczególnie w okresie zimowym mądrze jest trzymać w bagażniku kilka kocy, trochę butów, kilka zapałek i dużą świecę. Mogą one być bardzo przydatne, jeśli zdarzy ci się zjechać z drogi i znaleźć się w banku śniegu bez szans na natychmiastowy ratowanie.

Zapisz swój osobisty plan finansowy, rezerwując loty z jak największym wyprzedzeniem. Kupując bilety na 2 miesiące lub dłużej, linie lotnicze oferują najlepsze oferty. Jeśli planujesz wyjazd na wakacje, może się to okazać niezwykle opłacalne, ponieważ jest to najpopularniejszy czas podróży.

Zachowaj ostrożność podczas wysyłania wiadomości tekstowych podczas podróży. Podczas gdy opłaty roamingowe w twoim kraju stają się coraz mniej popularne, nie popełniaj błędu zakładając, że twój plan „nieograniczonej liczby SMS-ów” jest ważny za granicą i skontaktuj się z firmą telekomunikacyjną. Wielu podróżnych wróciło z urlopu, by znaleźć niespodziewanie duży rachunek telefoniczny, czekający na nich z powodu zagranicznych opłat za użytkowanie.

Podobnie jak wszystko inne, świat podróżowania jest ogromny i ma dostęp do tak wielu informacji. Czasami wystarczy wskazówka, od czego zacząć, aby rozpocząć własne doświadczenie. Mam nadzieję, że otrzymałeś to z powyższych wskazówek.