Cudowne wycieczki do Lwowa

19 października, 2018 0 Comments

Polacy mają ogromny sentyment do Lwowa. To piękne miasto jest dla nich wyjątkowe. Warto odwiedzić Lwów, bo to wyjątkowe miejsce dla każdego Polaka. Lwów jest piękny, wiele osób mówi po polsku lub przynajmniej język polski rozumie, Ukraińcy są nam bardzo życzliwi. Polacy jeżdżą do Lwowa, aby odpocząć i spędzić miło czas. Lwów to jedno z większych miast, pełne zabytków oraz licznych atrakcji.

Lwów to miasto wielonarodowościowe, które rozwijało się aż do II wojny światowej. Wielu Polaków pochodzi ze Lwowa. Na pewno warto odwiedzić to miasto, ponieważ jest to centrum polskiej mniejszości na Ukrainie. W tym mieście działają Uniwersytet i Politechnika, są lokalne teatry i centra kultury. Polacy odwiedzają Cmentarz Łyczakowski, na którym spoczywa wielu znanych Polaków. To miasto dla każdego, bo każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Jeden współczesność, inny bogatą historię oraz wiele polskich śladów. W końcu Lwów był częścią przedwojennej Polski, a to jest ważne dla każdego. Polacy Lwów kochają i chętnie w nim bywają.

Piękny Lwów, cudowny Lwów

Do Lwowa można przyjechać o każdej porze roku – miasto piękne jest w lecie, jesienią lub zimą. Na pewno warto spędzić w tym mieście weekend lub tydzień. Na pewno będzie co robić i co zwiedzać. Dobrobyt i Halyckij to ciekawe lokalne bazary, Polacy dobrze je znają. Wieczór można spędzić w małej kafejce lub barze, poznać Ukraińców i zdobyć wiedzę o wieczornym Lwowie. Lwów by night to wspaniała sprawa. Wizyta w operze w tym mieście kosztuje tylko 8 złotych. Tak, aż trudno uwierzyć, ale taki jest koszt najtańszego biletu do Opery. W Polce zapłacić trzeba ok. 50 złotych lub więcej. Na stronie kresy.com, możemy sprawdzić plan wycieczek biura Kresy.

Jak pojechać do Lwowa?

Za ok. 600 złotych można polecieć do Lwowa samolotem z Warszawy. Można też dojechać do Przemyśla i pojechać z Przemyśla do Lwowa za ok. 30 złotych pociągiem. Weekendowa wycieczka do tego miasta kosztuje ok. 800 złotych, w cenie są przejazd autokarem, wyżywienie oraz zwiedzanie miasta. Piękny Lwów to wspaniałe miasto, więc warto wydać taką kwotę. Poza tym w cenie wycieczki zapewniona jest opieka pilota, a to dobre dla każdego turysty.