Łatwo jest podróżować, gdy wiesz, co robić

5 sierpnia, 2018 0 Comments

Więc jesteś zainteresowany podróżowaniem? Świat jest pełen wspaniałych miejsc do odkrycia. Doświadczenie może być dość ekscytujące. Na pewno chcesz mieć najlepszy czas. Poniższa porada pomoże Ci udoskonalić kolejną podróż.

Jeśli podróżujesz za granicą, zawsze miej lokalną walutę w różnych nominałach. O wiele łatwiej jest zostać oszukanym przez taksówkarza lub sklepikarza, jeśli najmniejszy rachunek w portfelu reprezentuje zysk tygodniowy lub nawet miesięczny. Drobna zmiana może czasami być trudna do zdobycia, więc trzymaj się swoich monet, kiedy je zdobędziesz.

Rezerwując loty w podróży, zawsze wybieraj swoje miejsca z wyprzedzeniem. Gwarantuje to, że otrzymasz miejsce, które chcesz, czy to jest korytarz, okno czy wyjście awaryjne. Pomaga to również uniknąć wpadnięcia w stan gotowości w przypadku nadmiernej rezerwacji, ponieważ twoje stanowisko jest zablokowane.

Spójrz poza turystyczne sklepy z pamiątkami. Aby znaleźć pamiątkę, która przypomni Ci o twoich podróżach i rzeczywiście pochodzi z miejsca, które odwiedziłeś, kupuj u miejscowych. W sklepach spożywczych, na rynkach i innych sklepach, które są na uboczu (turystyczne), znajdziesz rzeczy, które lokalni mieszkańcy używają zamiast produkowanych masowo bibelotów.

Po przybyciu do hotelu, sprawdź lokalne broszury. Wiele broszur oferuje zabawne i niedrogie zajęcia w okolicy. Niektóre ulotki podróżnicze oferują nawet kupony dla więcej niż jednej osoby i mają małe mapy, które poprowadzą Cię we właściwym kierunku. Lokalne broszury mogą być świetnym sposobem na poznanie nowego obszaru.

Jeśli masz małe dzieci i planujesz latać, powinieneś pamiętać, że będą potrzebować czegoś, co pomoże im „zatrzasnąć” uszy, gdy samolot startuje i ląduje. Możesz przynieść gumę, lub jeśli dziecko połyka gumę, bułki tootsie są idealną alternatywą, ponieważ mogą być przeżuwane na tyle długo, aby pomóc.

Wybierając się w podróż, zawsze zabierz ze sobą kamerę. Nigdy nie wiesz, kiedy możesz natknąć się na coś, co chcesz zrobić, aby zapamiętać zdjęcie. To nie musi być coś kosztownego i fantazyjnego, wystarczy aparat podstawowy. Na pewno nie będziesz żałować, że nagrywasz swoje wspomnienia na filmie.

Rozważ latające wakacje, jeśli szukasz tańszej taryfy. Wiele osób nie chce radzić sobie z kłopotami z pobytu na lotnisku w czasie wakacji, więc loty są zwykle znacznie tańsze. Jeśli planujesz lot wcześnie rano, nie przegapisz żadnego z świątecznych uroczystości.

Zawsze sprawdzaj najnowsze recenzje do miejsc podróży i hoteli, które planujesz odwiedzić. Im więcej opinii ma miejsce, tym bardziej jest ono wiarygodne i tym łatwiej można się zorientować, czy jest to miejsce, w którym chcesz mieszkać. Jeśli recenzja ma zdjęcia, jeszcze lepiej. Zdjęcia mówią więcej niż słowa, większość razy.

Wyeliminuj środkowego mężczyznę przy zakupie biletów podróżnych. Kiedy rezerwujesz bezpośrednio z linii lotniczej lub linii kolejowej, 90% czasu dostaniesz lepszą ofertę niż w przypadku korzystania z agencji bookingowej. Wiele agencji bookingowych obecnie obniża opłaty, ale jeśli masz czas, aby zarezerwować bezpośrednio, dziewięć razy na dziesięć zaoszczędzisz pieniądze.

Zanim udasz się w dowolne miejsce, sprawdź, czy masz jakąś z tych dodatkowych mil premiowych na karcie kredytowej. Te mile mogą naprawdę pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze i możesz nawet nie wiedzieć, że masz wszystkie mile premiowe na swoim samochodzie. Więc idź gdziekolwiek, sprawdź swoje zasoby.

Przynieś swoje własne przekąski do jedzenia podczas lotu. Pewnie, że linia lotnicza zaoferuje ci przekąski i napoje, ale prawdopodobnie za ciebie zapłacą. Jeśli przyniesiesz swój własny, wiesz, że spodoba ci się to, co masz i nie dostaniesz za to za dużo.

Teraz powinieneś być przygotowany na podróż bez stresu i kłopotów. Nie ma wątpliwości, że chciałbyś mieć najlepszą możliwą podróż. Wykorzystaj tę pomocną radę na następne wakacje. Miłej podróży! Twoje przyszłe miejsca docelowe czekają na Ciebie!