Podstawy witamin i minerałów: co musisz wiedzieć

4 maja, 2019 0 Comments

Czy wiesz, jak to jest, gdy jesteś zdrowy? Czy rozumiesz, czego potrzeba, aby ponownie poczuć się w ten sposób? Czujesz się wyczerpany, zmęczony lub po prostu wykończony? Witaminy i minerały są tym, czego potrzebujesz, aby się odzyskać, więc zapoznaj się ze wszystkimi poniższymi wskazówkami.Dla mężczyzn powyżej 50 roku życia dla optymalnego zdrowia wymagany jest inny zestaw witamin i minerałów.

Witaminy, takie jak cynk, kwas pantotenowy i niacyna, zmniejszają się wraz z wiekiem mężczyzn. Poszukaj suplementów skierowanych specjalnie do mężczyzn w wieku powyżej 50 lat, aby uzyskać najlepszą mieszankę dla optymalnego zdrowia.Wapń pomaga wzmocnić Twoje kości. Musisz również mieć odpowiednią ilość witaminy D, aby wchłonąć wapń. Tę witaminę można uzyskać poprzez żywność, suplementy i światło słoneczne. Wszystkie te rzeczy pozwalają Twojemu organizmowi na przyjmowanie większej ilości wapnia.Najlepszym źródłem witamin i minerałów są świeże owoce i warzywa. Upewnij się, że codziennie jesz co najmniej pięć porcji warzyw i owoców, aby zapewnić sobie wszystkie witaminy i minerały, których potrzebujesz, aby być zdrowym. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, jedz je na surowo lub bardzo lekko ugotowane na parze lub w koszulce.Witamina C jest bogata w takie rzeczy jak owoce cytrusowe. Te suplementy są przeznaczone dla tych, którzy nie mogą uzyskać dziennej zalecanej ilości tylko z jedzeniem. Ta silna witamina pomaga zapobiegać i leczyć przeziębienia, choroby dziąseł, trądzik, wrzody żołądka i infekcje skóry. Badania pokazują również, że witamina C może pomóc osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera, demencję i ADHD.Nie jest dobrym pomysłem kupowanie po prostu butelki najtańszego suplementu witaminowo-mineralnego, jaki można znaleźć na półce. Wiele z tych suplementów jest wytwarzanych z chemicznych substytutów naturalnych składników odżywczych, których potrzebujesz. Podstawy witamin i minerałów: co musisz wiedzieć

Zanim zainwestujesz pieniądze w jakikolwiek suplement, przeprowadź badania, abyś mógł podjąć mądrą decyzję.Jako dorośli wszyscy wiemy, jak ważne są witaminy i minerały w naszej diecie, ale co z naszymi dziećmi? Pomimo energii, którą często mają, wypalają to, czego organizm potrzebuje, aby promować zdrowie i zwalczać infekcje.

Pamiętaj, aby podawać dziecku witaminy, aby w okresie wzrostu zachowało dobre zdrowie.Kupując witaminy, zawsze przed zakupem sprawdź datę ważności na opakowaniu. Witaminy mają trwałość i nie są wieczne. Czas przechowywania, ekspozycja na światło i temperatura mogą wpłynąć na jakość witamin i jeszcze bardziej skrócić termin ważności. Upewnij się więc, że kupujesz wysokiej jakości witaminy, które nie przeterminowały się.Zanim zaczniesz przyjmować jakiekolwiek suplementy, musisz porozmawiać z lekarzem na temat testów na niedobory składników odżywczych. Jeśli nie zrobisz tego najpierw, możesz przegapić kluczowe problemy, które powodują, że czujesz się mniej niż świetnie. Zrób to, a następnie kup suplementy.Kiedy bierzesz witaminy, zawsze upewnij się, że jesz z nimi. Witaminy na pusty żołądek mogą powodować dyskomfort i rozstrój żołądka. Nie chcesz odczuwać mdłości, a zamiast tego chcesz skupić się na pozytywnych skutkach, które zapewnią witaminy i składniki odżywcze.Poproś swojego lekarza, aby zalecił Ci dobry suplement. Zajrzyj również na wiarygodne strony internetowe, aby dowiedzieć się więcej o witaminach i minerałach. FDA nie reguluje suplementów, więc nie możesz liczyć na ich pomoc, więc przeprowadź własne badania.Kiedy nie czujesz się świetnie, nadszedł czas, abyś spróbował czegoś nowego. Witaminy i minerały mogą być właśnie tym, co zalecił lekarz! Korzystając z tej rady, jesteś przygotowany na zapewnienie sobie dobrego zdrowia w przyszłości, więc spróbuj od razu i poczuj się lepiej!