Wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa, które mogą zmienić Twoje życie!

25 lipca, 2020 0 Comments

Poniższy artykuł zawiera kilka zdroworozsądkowych porad ogrodniczych, które pomogą w prawidłowym rozwoju ogrodu.

Dowiedzenie się wszystkiego o skutecznych metodach da Ci ogród, o którym zawsze marzyłeś.Wybór drzewa. Kupując drzewo z pojemnika, wyjmij je z doniczki i zbadaj korzenie. Nie kupuj drzewa związanego z doniczką z masą zatkanych korzeni lub takiego, którego korzenie wyrastają z otworów w dnie doniczki. Upewnij się, że pojemnik został dokładnie podlany i sprawdź, czy nie ma pożółkłych liści lub martwych gałęzi.Musisz realistycznie podejść do tego, co Twój ogród może, a czego nie może wyprodukować. Bez względu na to, jak kuszące może być konkretne warzywo, jeśli nie jest odpowiednie dla twojego klimatu, nie będzie dobrze rosło. Osiągniesz więcej z ogrodu, jeśli skupisz się na roślinach odpowiednich dla twojego obszaru.Przy sadzeniu ogrodu zawsze powinno być miejsce na niezbędne zioła kuchenne. Są one dostępne w sklepach spożywczych w postaci świeżej lub suszonej i zawsze są drogie. Mięta, pietruszka, bazylia, koperek – wszystko to można uprawiać w prawie każdym klimacie. Ponadto zioła te są bardzo łatwe w uprawie i można je stosować na co dzień w kuchni, a niewykorzystane suszyć i przechowywać do późniejszego wykorzystania.Rośliny muszą pobierać CO2, aby rosnąć i dobrze się rozwijać. Większość roślin dobrze się rozwija, gdy są wystawione na wysoki poziom dwutlenku węgla. Szklarnia ma najlepsze dostępne poziomy. W tym środowisku poziomy CO2 są utrzymywane na wysokim poziomie, dzięki czemu rośliny mogą doświadczać optymalnych warunków wzrostu.Jeśli twoje pomidory mają długie gałęzie, które nie kwitną ani nie produkują owoców, śmiało je uszczypnij. Nie zaszkodzi roślinie, ale faktycznie pomoże. Wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa, które mogą zmienić Twoje życie!

Przycinanie gałęzi, które nie owocują, pozwala roślinie skoncentrować swoją energię i składniki odżywcze na wytwarzaniu większych i bardziej aromatycznych owoców.Aby im pomóc, spróbuj nalać na nie resztki wody z warzyw gotowanych na parze.

Powinieneś również spróbować użyć odrobiny fusów z kawy lub herbaty, aby zwiększyć kwasowość gleby dla swoich gardenii lub rododendronów. Jeśli grzyby pustoszą rośliny doniczkowe, posyp je odrobiną herbaty rumiankowej i zobacz, czy to pomoże.Jeśli na rabatach kwiatowych znajdują się chore lub martwe rośliny, najlepiej jest je jak najszybciej usunąć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Dobrym pomysłem jest posprzątanie klombów jesienią, aby gleba odniosła korzyści z zamarzania przez zimę, zabijając szkodniki lub organizmy chorobotwórcze w glebie. Jesienne sprzątanie łóżek pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób na wiosenne kwiaty.Nowicjuszom w ogrodnictwie sugeruje się eksperymentowanie z roślinami jednorocznymi. Następujące odmiany są odporne, dobrze rozwijają się w przeciętnej glebie i wymagają minimalnej pielęgnacji: słodka alyssum, nagietek, cynia, słonecznik, nasturcja, petunia i werbena. Pamiętaj tylko, aby często je przycinać, aby zachęcić do wzrostu nowych kwiatów.Jeśli masz stertę kompostu, ale tej jesieni masz bardzo mało liści do dodania, spróbuj dodać do niej słomę lub siano. To świetny sposób na dodanie węgla, który jest bardzo korzystny dla wzrostu i zdrowia roślin. Słoma i siano mogą zawierać nasiona, więc najlepiej jest zastosować organiczny spray do chwastów na pryzmie kompostu, aby pozbyć się niechcianych chwastów.Mamy nadzieję, że wszystkie wskazówki zawarte w tym artykule pomogą Ci stworzyć ładny ogród. Tylko pamiętaj, aby zastosować informacje i nie wahaj się, wróć tutaj lub poszukaj innych informacji. Twoim celem jest sukces, więc chcesz zrobić wszystko, aby wyhodować ładny ogród.