Schody szklane – wyjątkowo wytrzymałe i estetyczne

10 lipca, 2020 0 Comments

Schody ze szkła? Dlaczego nie! Wyglądają nowocześnie, a przy tym są trwałe i wytrzymałe. Teraz na takie schody do wnętrz decyduje się coraz więcej osób. Co warto o nich wiedzieć?

Szkło jest materiałem kojarzonym przede wszystkim z oknami, przeszklonymi drzwiami czy ściankami. Można jednak wykonać z niego także schody, które wyróżniają się wyjątkowym wyglądem zupełnie innym niż pozostałe materiały.

Schody szklane – oryginalny wybór do wielu wnętrz
Do biura, butiku, ale również do domu – schody szklane to ciekawy wybór do wielu przestrzeni. Dzisiaj schody ze szkła można zobaczyć w różnych obiektach i wszędzie przyciągają wzrok i wzbudzają zazdrość.

Schody tego typu bazują na ażurowych konstrukcjach, a dzięki przejrzystości stopni oraz balustrady przepuszczają jeszcze więcej światła słonecznego. Właśnie dlatego posiadają one zdolność do optycznego powiększania przestrzeni. Stopnie osadza się najczęściej na metalowych ramach, ale można także wykończyć je naturalnym drewnem.

Firmy wykonujące takie konstrukcje schodowe mogą dopasować je indywidualnie do potrzeb klienta, aby uzyskać efekt spełniający wszystkie jego wymagania. Możliwości projektowe są niemalże nieograniczone!

Jakie szkło stosuje się na schody szklane?
Do schodów szklanych nie stosuje się szkła zwykłego, które narażone jest na łatwe rozbicie. Stopnie i balustrady takich schodów wykonuje się ze szkła hartowanego o grubości kilkudziesięciu milimetrów.

Szkło hartowane ze względu na specjalny proces produkcji wykazuje bardzo wysoką odporność, dlatego też jest ono bezpieczne. Aby je zniszczyć, potrzeba bardzo dużej siły, która zniszczyłaby także inne konstrukcje schodowe, na przykład z drewna.

Stosowane na schody szkło hartowane posiada naturalny odcień zieleni, który nadaje im atrakcyjny wygląd. Można jednak zamówić także szkła optycznie wybielane, barwione, z nadrukami, spękane, by uzyskać stylowy efekt.

Jeżeli zatem chcesz zdecydować się na schody szklane, to bardzo dobry wybór do wielu wnętrz. Stanowią one nowoczesną alternatywę dla zwykłych schodów i przy tym są bardzo trwałe i bezpieczne!