Panele winylowe odporne na wilgoć do Twojej łazienki

10 marca, 2021 0 Comments

Kiedy zastanawiamy się nad podłogą w naszej łazience czy też kuchni, dobrym pomysłem mogą być panele winylowe, które są odporne na działanie wody, zatem doskonale sprawdzą się w tych pomieszczeniach.

Charakteryzują się one bardzo łatwym montażem, możemy nakleić je na istniejącą podłogę lub też na odpowiednią wylewkę. Są to stosunkowo cienkie, niskie panele, zatem bardzo dobrze sprawdzają się wszędzie tam, gdzie mielibyśmy problem z wyrównaniem poziomu w przypadku paneli tradycyjnych lub też podłogi drewnianej. Warto pamiętać, że w przypadku podłogi drewnianej grubość mogłaby wynosić 10 mm, dodatkowo musimy brać pod uwagę podkład, piankę, zatem w niektórych mieszkaniach czy też domach należałoby zastosować wylewkę w przedpokoju czy też w łazience, tak aby ułożone płytki były na tym samym poziomie, co nasza podłoga w pokojach. Panele winylowe mogą mieć od kilku do 7-8 mm, dodatkowo charakteryzują się one elastycznością, zatem jeżeli chodzimy po nich gołymi stopami, dają wygodne uczucie. Panele winylowe odporne na wilgoć do Twojej łazienki

Dodatkowo mogą mieć warstwy elastyczne, które poprawiają ich sprężystość.

Oczywiście bardzo dużą zaletą jest ich łatwe czyszczenie, w łazience, w kuchni, czy w przedpokoju, wszędzie tam gdzie może mieć do czynienia z wodą, z różnego rodzaju nieczystościami, czyszczenie naszej podłogi jest bardzo istotne. W przypadku tradycyjnych paneli musimy zmywać je ostrożnie, w przypadku paneli winylowych może użyć ostrzejszych środków, które nie wyrządza szkody naszej podłodze. Oczywiście mamy tutaj do wyboru różnego rodzaju faktury, wzory, rysunki, dzięki którym dobierzemy je do naszej łazienki, mogą być w kolorystyce naszych płytek naściennych. W przedpokoju mogą naśladować panele podłogowe, czy też parkiet w jodełkę, możemy także spotkać modele, które imitują płytki ceramiczne, ale także kamień, granit czy marmur. Z pewnością kiedy poszukujemy wysokiej jakości tego rodzaju rozwiązań, warto zwrócić uwagę na panele moduleo – Greenfloor. Tego rodzaju produkty charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, dzięki czemu przez wiele lat będą nam bardzo dobrze służyły, nie odbarwiają się, nie blakną, możemy je stosować w różnych pomieszczeniach.