Proste wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa od profesjonalistów

3 maja, 2020 0 Comments

Ponieważ ogrodnictwo istnieje od wieków, ludzie opracowali wiele sposobów uprawy świeżych, ekologicznych owoców i warzyw, które nie wymagają stosowania niebezpiecznych chemikaliów.

Jeśli brzmi to jak coś, co może Cię zainteresować, czytaj dalej ten artykuł, aby uzyskać kilka wskazówek związanych z produktami organicznymi.Zasiej nasiona w doniczkach, które mają żyzną glebę, aby zapewnić im mocny start. W ten sposób zwiększysz przeżywalność wszystkich twoich roślin na zewnątrz. Ta metoda daje również swobodę dokręcania okresów między każdym sadzeniem. Po usunięciu w pełni dojrzałych roślin sadzonki można sadzić.Aby zaoszczędzić miejsce w ogrodzie, spróbuj sadzić rośliny w blokach, a nie w tradycyjnych rzędach. Rzędy zostawiają zbyt dużo miejsca między roślinami na niepotrzebne ścieżki. Bloki pomagają utrzymać rośliny razem bez poświęcania produkcji. Warzywa kuchenne o małych odmianach najlepiej sprawdzają się w blokach ułożonych w szerokie łóżko.Rozjaśnij swój ogród biennale i jednoroczne. Te szybko rosnące kwiaty pozwalają zmieniać wygląd kwietnika z sezonu na sezon. Możesz również użyć tych kwiatów do wypełnienia luk między krzewami lub bylinami. Godne uwagi biennale i jednoroczne to nagietek, słoneczniki, malwa, petunie i kosmos.Jeśli masz ogród warzywny i planujesz jeść warzywa, powinieneś co tydzień je dokładnie sprawdzać. Poszukaj robaków i robaków lub śladów chorób i uszkodzeń. Nie jedz warzywa, które nie wygląda zdrowo. Upewnij się, że dokładnie umyłeś warzywa przed ich ugotowaniem.Sprawdź kupioną w sklepie ziemię pod kątem szkodników. Proste wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa od profesjonalistów

Jeśli kupujesz w dużych sklepach z artykułami dla majsterkowiczów, twoja gleba może zawierać szkodniki, takie jak mszyce.

Aby zabić owady i ich larwy, włóż ziemię do metalowej formy do pieczenia i umieść ją pod przykryciem w piekarniku o temperaturze 400 stopni na 20 do 30 minut. Ostudzić przed użyciem.W gorącym sezonie podlewaj trawnik na kilka godzin przed wschodem słońca. Jeśli podlewasz w ciągu dnia, duża część wody wyparuje, zanim zostanie wchłonięta przez ziemię. Kiedy podlewasz przed wschodem słońca, woda ma szansę wniknąć głęboko w glebę, pozwalając korzeniom ją wchłonąć.Wyczyść swoje narzędzia ogrodowe, zanim je odłożysz. Martwienie się o utrzymanie narzędzia ogrodniczego w czystości wydaje się dziwne, ale w rzeczywistości jest to bardzo ważne dla zdrowia twoich roślin. Narzędzia, które są odkładane, gdy są pokryte brudem, mogą zawierać drobnoustroje, a nawet owady, które mogą być śmiertelne dla twoich roślin.Użyj kartonu z jajkami, aby wcześnie rozpocząć sadzonki. Kartony po jajkach są tanie i łatwe do zdobycia i mogą zawierać wystarczającą ilość ziemi, aby roślina mogła się rozpocząć. Gdy będziesz gotowy do sadzenia, możesz po prostu oderwać karton od sadzonki bez uszkadzania bryły korzeniowej i umieścić całą kulkę gleby w ziemi.Aby pomóc twoim pomidorom wyrosnąć mocne łodygi, dmuchaj na nie wiatrakiem przez 15 minut dziennie. Ekspozycja na wiatr jest niezbędna do rozwoju łodygi, a danie roślinie dodatkowego czasu na podmuch wiatru tylko ją wzmocni. Spróbuj użyć małego, przenośnego wentylatora na niskim lub średnim ustawieniu.Podczas uprawy warzyw staraj się uprawiać warzywa, które są dla siebie towarzyszami. Jest to przydatne w odpieraniu szkodników. Niektóre warzywa sadzone razem mogą wytwarzać zapach niepożądany przez szkodniki. Kiedy razem uprawiasz rośliny towarzyszące, uzyskasz zdrowsze rezultaty bez użycia pestycydów.Organicznym ogrodnikom trudno jest zrozumieć, dlaczego nie wszyscy próbują uprawiać produkty bez użycia niebezpiecznych substancji. Przedkładanie zysków nad zdrowie nigdy nie jest mądrym posunięciem. Ale tak długo, jak korzystasz ze wskazówek zawartych w powyższym tekście, możesz mieć pewność, że zawsze skupiasz się na zdrowiu, uprawiając ekologicznie.