Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

19 kwietnia, 2021 0 Comments

Z pewnością wiele osób ma dość marnowania cennego czasu na golenie, woskowanie i inne nieskuteczne metody depilacji ciała.

Można jednak umówić się w gabinetach kosmetycznych w swoim mieście na zabieg depilacji laserowej, który trwale usuwa niechciane owłosienie i pozwala cieszyć się jedwabiście gładką skórą przez bardzo długi czas. Taki zabieg usuwania owłosienia można wykonać na dowolnej części ciała, czyli nogach, ramionach, w okolicy bikini, na plecach, brzuchu, klatce piersiowej, a także dolnej części twarzy.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Czy zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny dla skóry?

Z pomocą depilacji laserowej można skutecznie usuwać niechciane ciemne włoski na jasnej skórze, chociaż nowoczesne i bardziej zaawansowane lasery są także skuteczne na cerze śniadej czy lekko opalonej. Niestety lasery nie są skuteczne na włoskach białych, siwych oraz rudych. Przed zabiegiem doświadczony kosmetolog oceni rodzaj twojej skóry i włosków, aby ustalić najlepszy przebieg leczenia, abyś mógł cieszyć się najlepszymi korzyściami z tej metody depilacji i gładką skórą przez długi czas. Liczba wymaganych zabiegów trwałej depilacji laserowej zależy od koloru skóry, koloru włosków i ich grubości, ale seria zwykle wymaga minimum 4 do 8 zabiegów w odstępie około 6 tygodni.

Wiele renomowanych gabinetów do depilacji laserowej używa obecnie długo pulsujących, wysokowydajnych laserów aleksandrytowych, które emitują delikatną wiązkę światła przez skórę i bezpośrednio do mieszka włosowego, gdzie jest ona absorbowana. Ta energia lasera jest następnie przekształcana w ciepło, które niszczy mieszek włosowy, zapobiegając przyszłemu wzrostowi włosów, pozostawiając otaczającą skórę bezpieczną i nienaruszoną. Zapewnia to, że czas zabiegu jest znacznie krótszy, a laser posiada także unikalny system chłodzenia dla większego bezpieczeństwa i komfortu pacjenta, chociaż depilacja laserowa nie jest bolesna. Czas trwania takiego zabiegu różni się w zależności od rodzaju skóry, grubości włosków oraz wielkości i umiejscowienia konkretnego obszaru.

Po kilku sesjach depilacji laserowej, na którą można się umówić w Łodzi na stronie https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-lodz/, należy spodziewać się redukcji zbędnego owłosienia nawet o 85 procent, a wiele włosków nie odrośnie przez wiele lat.