Minimalizowanie wydatków na ubezpieczenie w kilku prostych krokach

18 kwietnia, 2021 0 Comments

Na rynku dostępnych jest wiele form ubezpieczenia, ale najczęstszymi są właściciele domów, ubezpieczenia na życie, samochodowe, medyczne, okulistyczne, dentystyczne i najemcy.

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach ubezpieczeń i dowiedzieć się, jak wybrać najlepsze polisy.Prowadź pisemny dziennik każdej rozmowy, którą prowadzisz z firmą ubezpieczeniową, w tym datę, godzinę i długość rozmowy. Zapewni to, że ty i firma ubezpieczeniowa jesteście na tej samej stronie na temat tego, co zostało powiedziane. Zapisanie tych informacji może również pomóc w osiągnięciu ugody w przypadku niewłaściwego postępowania ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego.Właściciele małych firm muszą ubezpieczyć coś więcej niż tylko budynek, w którym prowadzą działalność. Muszą również ubezpieczyć wszelkie specjalne narzędzia lub sprzęt używany w prowadzeniu działalności. Sprzęt i narzędzia właściciela firmy są uważane za własność osobistą i zwykle nie są objęte zakresem ubezpieczenia większości polis odpowiedzialności cywilnej firmy. Dlatego muszą być chronione przed utratą, kradzieżą lub zniszczeniem odrębną polisą.Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, musisz upewnić się, że pokrywasz wszystkie swoje potrzeby ubezpieczeniowe, aby chronić siebie i swoją firmę. Jedną z rzeczy, które powinieneś mieć, jest ubezpieczenie E&O, które jest lepiej znane jako ubezpieczenie biznesowe od błędów i przeoczeń. To ubezpieczenie chroni Twoją firmę przed procesami sądowymi klientów.Aby zaoszczędzić pieniądze na swoim ubezpieczeniu, powinieneś szukać niskich stawek, ale także niskich odliczeń. Udział własny to minimalna kwota, jaką musisz zapłacić za ubezpieczenie, aby pokryć szkody. Ubezpieczenie może oferować bardzo niską cenę, ale obciążać Cię zbyt wysokimi kosztami odliczeń.Aby upewnić się, że wszelkie roszczenia ubezpieczeniowe, które zgłaszasz, przebiegają sprawnie, poświęć trochę czasu na udokumentowanie każdego etapu procesu. Rób notatki z każdej interakcji z ubezpieczycielem, aby móc śledzić stan roszczenia. Kontynuuj wszelkie rozmowy twarzą w twarz lub telefony za pomocą pisemnych listów, aby potwierdzić to, co ci mówią.Zaoszczędź na wszystkich polisach ubezpieczeniowych dzięki wielu zniżkom na polisy. Minimalizowanie wydatków na ubezpieczenie w kilku prostych krokach

Jeśli masz oddzielne ubezpieczenie domu, życia, samochodu i ubezpieczenia zdrowotnego, warto sprawdzić w każdej ze swoich firm wycenę innych rodzajów polis.

Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje zniżkę, jeśli masz przy sobie kilka polis.Kiedy nadejdzie czas odnowienia ubezpieczenia dla zwierząt, zwróć uwagę na drobny druk. Niektóre firmy uważają odnowienie za nowy początek, więc jeśli u Twojego zwierzaka rozwinie się choroba, taka jak cukrzyca, po odnowieniu może to zostać uznane za „stan istniejący wcześniej”. Rozsądnie jest unikać firm ubezpieczeniowych, które wykorzystują te wątpliwe strategie.Rozważ zapisanie się do programu ubezpieczenia o skróconym okresie. Ten rodzaj ubezpieczenia ma na celu uzupełnienie Twoich inwestycji, jeśli miałbyś odejść, zanim inwestycje osiągną określony poziom. Im wyższa inwestycja rośnie, tym bardziej przystępna staje się miesięczna składka. Dzięki temu rodzajowi ubezpieczenia zaoszczędzisz pieniądze przez cały okres obowiązywania Twojej polisy.Jeśli chcesz zaoszczędzić dużą kwotę na swoim ubezpieczeniu, powinieneś zwiększyć swoje franszyzy. Jeśli nie planujesz zgłaszać żadnych roszczeń w przyszłości, nigdy nie będziesz musiał płacić udziału własnego, aby rozpatrzyć roszczenie. W międzyczasie zaoszczędzisz od 15% do 30% na składkach.Utrzymanie czystego raportu kredytowego zmniejszy również kwotę, którą płacisz za ubezpieczenie. Twoje składki są oparte na tym, jak dużym ryzykiem wydajesz się być dla firmy ubezpieczeniowej, a niespłacanie długów może sprawić, że będziesz wyglądać jak martwy człowiek. Jeśli spłacisz wszystko, co jesteś winien, szybko zauważysz, że w rezultacie Twoje składki spadną.Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, znasz już wszystkie rodzaje ubezpieczeń, jakie dana osoba może uzyskać. Choć zrozumienie ubezpieczenia może być przytłaczające, jest ono po to, aby Ci pomóc i zaoszczędzić pieniądze.