Kiedy można skorzystać z pomocy drogowej?

5 października, 2021 0 Comments

Prawdopodobnie ubezpieczyłeś swój dom i mienie na wypadek nieoczekiwanych sytuacji awaryjnych, ale warto również pomyśleć o tym, co byś zrobił, gdyby twój samochód zepsuł się, gdy jesteś daleko od domu.

Pomoc drogowa może nam udzielić wsparcia nagłych wypadkach, gdy jesteś w drodze i twój samochód ulegnie awarii.

Kiedy można skorzystać z pomocy drogowej?

Wezwij auto pomoc jeśli twój samochód uległ awarii

Awaryjna pomoc drogowa to dodatkowa ochrona, która przychodzi na ratunek, jeśli twój pojazd się zepsuje i utkniesz na drodze. Skorzystanie z takiej usługi przydaje się, gdy przebijesz oponę, akumulator twojego samochodu potrzebuje skoku lub zabraknie ci benzyny. Również jeśli mamy stłuczkę lub ulegniemy wypadkowi, możemy wezwać auto pomoc z lawetą. Większość tego typu firm ma operatorów telefonicznych na całodobowej linii, dzięki czemu możesz szybko otrzymać pomoc, niezależnie od tego, kiedy i gdzie się znajdujesz.

Możliwość skorzystania z usług pomocy drogowej to świetny sposób na zapewnienie, że w razie sytuacji awaryjnej możesz uzyskać potrzebną pomoc aby bezpiecznie wrócić na drogę. W przypadku, kiedy samochodu nie da się naprawić na miejscu, możemy skorzystać z auto holowania do warsztatu, gdzie nasz pojazd zostanie naprawiony. Wszystkie pojazdy, nawet te najnowsze, są podatne na niespodziewane awarie, takie jak rozładowane akumulatora, przebite opony i zgubione kluczyki, ale pojazdy 10 letnie i starsze są o wiele bardziej narażone na problem na tyle poważny, że wymaga holowania do zakładu naprawczego. Najczęstsze rodzaje poważnych awarii wymagających holowania to problemy z baterią i elektrycznością, przegrzany silnik lub awarie układu chłodzenia, uszkodzenia opon, których nie można naprawić na poboczu drogi.

Awaria samochodu na ruchliwej drodze i postój na poboczu przez długi czas może być niebezpieczne dla kierowcy. Szybka auto pomoc wroclaw może nas wydostać z takiej trudnej i stresującej sytuacji. Większość firm oferująca pomoc drogową oferuje różne usługi, takie jak rozruch akumulatora, wymiana przebitych opon, dostawa paliwa, odblokowanie drzwi, holowanie do warsztatu, wyciąganie pojazdu na przykład z rowu czy z błota.