Sprawdź czy nie masz problemów z uszkodzoną turbosprężarką

5 marca, 2021 0 Comments

Światło ostrzegawcze o awarii silnika może zapalać się z różnych powodów, a jednym z nich jest uszkodzona turbosprężarka.

Jeśli twój samochód wydala ciemne spaliny, a silnik krztusi się i nie przyspiesza w sposób prawidłowy, dodatkowo słyszysz gwiżdżące dźwięki dochodzące z silnika, może to oznaczać, że prawdopodobnie twoja turbosprężarka jest niesprawna. Warto w takim przypadku udać się po pomoc, jakiej udzielą wykwalifikowani technicy w renomowanym warsztacie naprawczym. Zasadniczo jest duża różnica między różnymi pracami, które można wykonać na turbinie. Każda renomowana firma zajmująca się turbosprężarkami powie ci dokładnie, co naprawiła, przebudowała lub regenerowała w turbosprężarce, a co nie. Regenerowana turbosprężarka to z pewnością duża oszczędność kosztów w porównaniu z naprawą czy wymianą turbosprężarki, co może wiązać się z dużymi pieniędzmi.

Sprawdź czy nie masz problemów z uszkodzoną turbosprężarką

Jeśli turbo da się przywrócić do prawidłowego działania, może ona być sprawna i nie sprawiać kłopotów jeszcze przez wiele lat.

Doświadczony technik z pewnością doradzi, jaka usługa turbosprężarki jest najlepsza w konkretnej sytuacji po przeprowadzeniu szczegółowej inspekcji uszkodzonej turbosprężarki. Jeśli twoja turbosprężarka jest mocno zużyta lub uszkodzona, naprawa turbosprężarki nie jest praktycznym rozwiązaniem. Jednocześnie, jeśli turbosprężarka ma wiele uszkodzonych elementów wewnętrznych, warto rozważyć, czy regeneracja turbosprężarki przy użyciu kilku starych części jest opłacalna, w porównaniu do całkowicie regenerowanej turbosprężarki za niewielką dodatkową opłatą. Ponieważ turbosprężarki mogą wytwarzać taką samą moc wyjściową, jak większe silniki wolnossące, otwiera to drogę do stosowania mniejszych, lżejszych i bardziej ekonomicznych silników. Jeśli turbodoładowanie ulegnie awarii, w wielu przypadkach możliwa jest regeneracja turbo. Obecnie wszystkie nowoczesne samochody z silnikiem Diesla są wyposażone w turbosprężarkę, która poprawia oszczędność paliwa i ogranicza emisje. Chociaż turbosprężarki stają się coraz bardziej popularne, mogą przysparzać kierowcom problemów, jeśli nie są odpowiednio konserwowane i użytkowane.