Czy depilacja laserowa jest dla ciebie odpowiednią metodą usuwania owłosienia?

26 lipca, 2021 0 Comments

Jeśli chodzi o usuwanie zbędnego owłosienia z ciała, masz do wyboru wiele opcji depilacji, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji.

Możesz dość szybko ogolić się maszynką, ale włoski odrastają w ciągu kilku dni. Kremy do depilacji rozpuszczają włosy w kilka minut, ale mają tendencję do brzydkiego zapachu i mogą powodować podrażnienia. Jeśli potrzebujesz dokładniejszej i trwalszej metody depilacji, możesz rozważyć depilację woskiem lub pastą cukrową, które wyrywają włosy u nasady. Włoski nie odrastają przez kilka tygodni, ale depilacja woskiem to bolesny proces i może powodować wysypki i bolesne wrastanie włosków w skórę.

Czy depilacja laserowa jest dla ciebie odpowiednią metodą usuwania owłosienia?

Na czym polega zabieg depilacji laserowej

Istnieje więcej długotrwałych metod depilacji, którym możemy się poddać w salonach kosmetycznych, takich jak elektroliza. Elektroliza wykorzystuje bardzo cienką igłę wprowadzoną do każdego mieszka włosowego, aby wysłać prąd elektryczny, który zabija mieszek włosowy. Jest to metoda usuwania zbędnego owłosienia dość bolesna, a każda sesja może być czasochłonna. Obecnie popularną metodą na długotrwałe pozbycie się niechcianych włosków jest depilacja laserowa, która uszkadza mieszek włosowy, aby zminimalizować wzrost włosów.

Laser celuje we włoki wyłącznie poprzez skupienie się na komórkach pigmentowych, które znajdują się w mieszkach włosowych. Po skierowaniu swojego działania na melaninę, laser spala cały mieszek włosowy i korzeń włosa. Chociaż depilacja laserowa nie usuwa włosków na zawsze, drastycznie zmniejsza wzrost zbędnego owłosienia do tego stopnia, że z czasem można całkowicie przestać się golić. Nie ma ograniczeń co do miejsc, w których można wykonać depilację laserową. Zazwyczaj wykonuje się taki zabieg na nogach, w okolicach bikini, na brzuchu, plecach, ramionach oraz twarzy i pod pachami.

Jeśli chodzi o poziom bólu, depilacja laserowa Piła określana jest jako zabieg praktycznie bezbolesny, można jednak odczuwać lekkie pieczenie. Przed i po zabiegu można użyć zimnych okładów lub miejscowych kremów łagodzących odczucia bólowe. Chociaż zabiegi trwają krótko, potrzeba wielu sesji depilacji laserowej, aby zobaczyć rzeczywiste wyniki, zazwyczaj od trzech do ośmiu w zależności od wielkości obszaru, i zazwyczaj trzeba czekać około sześć tygodni pomiędzy zabiegami.