Osoby dorosłe coraz częściej decydują się na aparat ortodontyczny

1 sierpnia, 2021 0 Comments

Obecnie również wielu pacjentów dorosłych decyduje się na leczenie ortodontyczne i podejmuje decyzję o założeniu aparatu ortodontycznego, aby mieć równe zęby.

Z kilku powodów do leczenia ortodontycznego osób dorosłych należy podchodzić inaczej niż do leczenia nastolatków. Przede wszystkim budowa jamy ust jest po prostu inna. Oznacza to, że należy wziąć pod uwagę dodatkowe kwestie, które mogą nie występować w przypadku leczenia dzieci i nastolatków.

Osoby dorosłe coraz częściej decydują się na aparat ortodontyczny

W gabinecie założysz aparat ortodontyczny

Jeśli pacjentowi wcześniej usunięto ząb, przesunięcie innych zębów w to miejsce za pomocą aparatu może być trudne. Chociaż nie jest to przeszkodą dla większości pacjentów, z pewnością może być dla innych. Kości szczęki osób dorosłych miały więcej czasu na rozwój, oznacza to, że kości są twardsze, a zęby trudniej i wolniej przesuwają się podczas leczenia. Rozwiązania ortodontyczne mogą czasami trwać dłużej niż w przypadku młodszych osób, ale nie zawsze tak jest. Czas leczenia będzie różny w zależności od osoby, a ortodonta będzie w stanie powiedzieć więcej o twojej sytuacji.

W przypadku aparatów ortodontycznych do wyrównywania zębów ból może budzić niepokój pacjentów w każdym wieku. Na szczęście nowoczesne techniki ortodontyczne sprawiają, że ból podczas leczenia jest bardzo rzadki i niewielki. Możesz spodziewać się bólu przez kilka dni po rozpoczęciu leczenia, ale powinien szybko minąć, o ile dbasz o właściwą pielęgnację jamy ustnej. Być może najczęstszą troską dorosłych rozważających leczenie ortodontyczne jest estetyka. Dla wielu osób tradycyjne aparaty metalowe po prostu nie są zbyt atrakcyjne wizualnie. Chociaż są one skuteczną i opłacalną opcją, w większości przypadków z pewnością możliwe są bardziej dyskretne alternatywy.

Jeśli chodzi o leczenie ortodontyczne, dostępnych jest wiele opcji dla osób dorosłych, a wszystko zaczyna się od wstępnej konsultacji w gabinecie. Twój ortodonta przeprowadzi dokładne badanie i omówi z tobą twoją sytuację, oraz zaproponuje aparat ortodontyczny Wrocław. Większość dorosłych boryka się z jednym lub kilkoma z następujących problemów, jak stłoczone zęby, krzywe zęby, czy nieprawidłowy zgryz, a można je skorygować nosząc odpowiednio dobrany aparat.