Proste sztuczki, jak radzić sobie z alergiami

3 maja, 2019 0 Comments

Ludzie na całym świecie cierpią na wiele różnych alergii i chociaż wszystkie są bardzo różne, mają jedną wspólną cechę, a mianowicie irytację.

Niezależnie od tego, czy oznacza to unikanie określonych pokarmów, katar, czy życie bez zwierząt, alergie zawsze oznaczają jakąś zmianę w twoim życiu. Ten artykuł pomaga zmniejszyć wpływ.Zmniejsz poziom stresu. Stres może być bardzo znaczącym czynnikiem przyczyniającym się do alergii, nawet przedłużając czas trwania ataków daleko poza normalny. Jeśli cierpisz na alergie, postaraj się zminimalizować poziom stresu, którego doświadczasz, lub znajdź sposoby na skuteczne wyeliminowanie go z codziennego życia. Obniżenie stresu będzie miało pozytywny wpływ na dokuczliwe alergie.Ponieważ ćwiczenia zwiększają ilość powietrza wchłanianego przez płuca, jeśli masz nieznośne alergie, ćwicz w pomieszczeniu. Wszystkie pyłki i inne cząstki, które wywołują reakcje alergiczne, dostaną się do organizmu znacznie szybciej i w większej ilości podczas wykonywania jakiejkolwiek forsownej aktywności na świeżym powietrzu.Ludzie są bardziej narażeni na rozwój pewnych alergii w określonym wieku. Na przykład małe dzieci są bardziej podatne na alergie pokarmowe, ponieważ po prostu mają kontakt z nową żywnością. Gdy Twoje dzieci dorosną, mogą być narażone na wiele różnych alergii białkowych i stać się uczulone na pyłki. Jeśli Twój syn lub córka wydaje się wykazywać objawy alergii na pyłki lub zarodniki, pamiętaj, aby nie lekceważyć możliwości wystąpienia reakcji alergicznej tylko dlatego, że nie było wcześniejszych oznak problemu.Zanim zdecydujesz się na zastrzyki alergiczne, zrozum, że posiadanie tych zastrzyków nie wyeliminuje samej alergii. Proste sztuczki, jak radzić sobie z alergiami

W rzeczywistości te zastrzyki zwiększają próg twojego ciała.

W rezultacie możesz tolerować większą ekspozycję na alergen, zanim zaczniesz odczuwać dyskomfort lub reakcję alergiczną. Realistyczne wyobrażenie wyników może pomóc w podjęciu decyzji, czy zabieg jest tego wart.Jeśli ćwiczysz, gdy poziom pyłków jest wysoki, spróbuj zrobić to późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Poziomy pyłków są najwyższe w okresie od późnego poranka do wczesnego wieczoru; pozostań w tym czasie w domu, a unikniesz wysokiego stężenia tych alergenów.Jeśli twoim alergiom towarzyszy ostry kaszel, prawdopodobnie przyczyną jest podrażnienie gardła. Jest to szczególnie powszechne u osób, które walczą z zaciekaniem nosowym lub oddychaniem przez usta. W wielu przypadkach problem nasila się w nocy. Kiedy tak się stanie, spróbuj użyć poduszek, aby podeprzeć się w pozycji półleżącej podczas snu. Jeśli możesz spać siedząc prosto, to jeszcze lepiej.Aby utrzymać alergie pod kontrolą w pomieszczeniach, powinieneś używać klimatyzatora, aby nie musieć otwierać okien. Powinieneś również rozważyć umieszczenie filtra w klimatyzatorze, aby odfiltrować wszelkie zewnętrzne zanieczyszczenia, które próbują przedostać się do Twojego domu.Wiele osób borykających się z alergiami zostało poinformowanych, że nawilżacze mogą być stosowane w nocy do nawilżania dróg oddechowych. Może to nie pomóc, ponieważ mgła z nawilżacza może osadzać się na dywanie i sprzyjać rozwojowi pleśni lub stęchnieniu. Jeśli masz go pod ręką, użyj sprayu z solą fizjologiczną, aby nos był wilgotny.Jeśli jesteś poważnie uczulony na pewien rodzaj owoców morza, możesz doświadczyć reakcji, nawet nie spożywając go. Para powstająca z przygotowywanych lub gotowanych owoców morza może wystarczyć do wywołania poważnej reakcji alergicznej. Nigdy nie gotuj ze składnikiem, na który jesteś uczulony, nawet jeśli nie masz zamiaru go jeść.Nie poddawaj się przez całe życie tylko z powodu alergii. Możesz czuć się lepiej przygotowany do stawienia czoła swojej przyszłości, znając najlepsze sposoby unikania alergii i radzenia sobie z nimi, gdy się pojawią. Ten artykuł jest pełen świetnych wskazówek, jak to zrobić.