Wskazówki dotyczące zakupu pierwszego domu

3 czerwca, 2020 0 Comments

Czy na pewno masz pełną wiedzę na temat wszystkiego, co wiąże się z zakupem nieruchomości? Nawet najbardziej profesjonalni kupujący wciąż od czasu do czasu uczą się czegoś nowego, ponieważ jest wiele do poznania.

Ten artykuł może Ci pomóc, gdy zdecydujesz się na zakup nieruchomości.Poświęć trochę czasu na zakupy do domu, zanim skontaktujesz się z pośrednikiem w handlu nieruchomościami. Jeśli masz pojęcie dokładnie tego, czego szukasz i jaki jest właściwy zakres cen, dwa do trzech razy więcej niż roczna kwota brutto, znacznie ułatwi to pracę Twojemu pośrednikowi. Twój pośrednik może następnie kierować reklamy na określone domy, które znajdą się na Twojej krótkiej liście.Jeśli chcesz kupić dom, ważne jest, aby znaleźć kompetentnego pośrednika w obrocie nieruchomościami. Przy zakupie tej wielkości kluczową sprawą jest posiadanie kogoś, kto poprowadzi Cię przez mętne wody inwestycji w nieruchomości. Agent nieruchomości jest zaznajomiony z trendami sprzedaży w okolicy i może zaproponować uczciwą cenę za dom, który Cię interesuje.Zachowaj ostrożność przy zakupie domu, który jest na rynku krótkiej sprzedaży. Jest tak wiele stron zaangażowanych w tego typu transakcje, że łatwo coś pójdzie nie tak, zanim zdobędziesz akt własności do domu. Przygotuj się na utratę domu, o którym myślisz, że możesz wygrać na aukcji.Jeśli nie planujesz długo mieszkać w okolicy, lepszym pomysłem jest wynajęcie niż kupno. Wskazówki dotyczące zakupu pierwszego domu

Nie ponosisz kosztów sprzedaży nieruchomości, gdy musisz się przeprowadzić, i nie inwestujesz pieniędzy w ulepszenia, z których w rzeczywistości nie korzystasz.Kupując swoją pierwszą nieruchomość, należy mieć świadomość, że istnieje wiele programów, które mają na celu pomóc Ci jako kupującemu po raz pierwszy.

Skontaktuj się z agentem nieruchomości, aby dowiedzieć się, do jakich programów stanowych lub federalnych możesz się kwalifikować. Niektóre programy pomagają z zaliczką, podczas gdy inne programy obniżają oprocentowanie, aby uczynić je bardziej przystępnymi.Nawet jeśli nie masz dzieci, które chodzą do szkoły, nadal dobrym pomysłem jest zakup nieruchomości, która znajduje się w okolicy, w której znajduje się dobry okręg szkolny. Dzieje się tak, ponieważ sprawi, że Twoja nieruchomość będzie bardziej atrakcyjna dla przyszłych potencjalnych nabywców, którzy mają lub chcą mieć dzieci.Zatrudnienie agenta kupującego może być ogromną zaletą, gdy chcesz kupić nieruchomość. Agenci wystawiający muszą pracować dla sprzedającego dom, ale agenci kupującego pracują, aby pomóc Ci w przeprowadzeniu szybszej i łatwiejszej transakcji. Poszukają dla Ciebie nieruchomości i pomogą w negocjacjach ze sprzedającym.Aby upewnić się, że inspektor domu niczego nie przegapi, zatrudnij inspektora prywatnie, zamiast korzystać z usług dostarczonych przez agenta nieruchomości. Inspektor domu powinien dbać o Twój interes, a nie o Twojego agenta. Korzystanie z prywatnego inspektora pomoże Ci poczuć się bezpieczniej podczas zakupów.Poproś o bonus. Negocjując umowę dotyczącą nowego domu, nie bój się poprosić sprzedawcę o dorzucenie do sprzedaży czegoś niekonwencjonalnego. Na przykład nowy telewizor HD lub nawet samochód. Te przedmioty mogą być dla ciebie dodatkowym bonusem i mogą chcieć je dorzucić za cenę domu, zwłaszcza jeśli prowadzi to do szybkiej sprzedaży.Możesz teraz podejść do nieruchomości z większą wiedzą niż wcześniej. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że możesz pomóc komuś uzyskać lepszą przyszłość, a on może zapamiętać to w przyszłości i ci pomóc.