Jak podejść z rozsądkiem do zakupów biustonosza z córką?

4 listopada, 2021 0 Comments

Nawet najbardziej dojrzałe, podekscytowane młode dziewczyny uważają, że zakupy staników z mamą są wstydliwym wydarzeniem.

Jednak wiedza i opanowanie rodzica może pomóc w tej krępującej sytuacji, warto również przestrzegać kilku podstawowych zasad kupując pierwszy stanik dla dziewczynki. Na początek podejdź do tematu delikatnie w czasie, gdy jesteście tylko we dwie i szczerze porozmawiaj z córką, czy już potrzebuje pierwszego stanika.

Jak podejść z rozsądkiem do zakupów biustonosza z córką?

Kiedy trzeba kupić pierwszy stanik dla dziewczynki

Nie narzucaj swojej córce niczego, zwłaszcza jeśli dopiero zaczyna się rozwijać i jest skrępowana swoim nowym wyglądem. Jeśli nie chce jeszcze nosić biustonosza, nie wmawiaj jej, że skończy z obwisłymi piersiami lub innymi problemami, jeśli od razu nie zacznie nosić stanika, więc daj jej czas i przestrzeń na przetworzenie tej ważnej życiowej zmiany. Chociaż możesz nie mieć pewności co do odpowiedniego wieku na pierwszy biustonosz dla dziewczynki, będziesz wiedziała, kiedy twoja córka potrzebuje stanika. Więc zaufaj swojej intuicji i przygotuj się na kilka rozmów, ponieważ twoja córka dorośnie, zanim się zorientujesz.

W przypadku niektórych dziewczynek, mogą być one bardzo niecierpliwe i nie mogą się doczekać, aby zacząć nosić stanik, zwłaszcza jeśli ich koleżanki lub starsze siostry już go noszą. Niektóre dziewczynki chcą nosić biustonosz, zanim naprawdę będą go potrzebować, inne po prostu czują się skrępowane swoim biustem i chcą nosić stanik, aby ukryć rozwijające się piersi. To może być niezręczny czas dla młodych dziewcząt, gdy zaczynają rozwijać piersi, więc pierwszy stanik nie jest złym pomysłem, jeśli pomaga im czuć się bardziej komfortowo i pewnie.

Niektóre dziewczyny nie chcą nosić stanika z powodu dyskomfortu lub zakłopotania lub po prostu nie chcą go nosić w tym momencie, dlatego bądź wrażliwa jako rodzic na uczucia swojej córki. W końcu dojdzie do punktu, w którym będzie chciała znaleźć szlafrok damski, który wesprze ją i zachęci do dalszego bycia pewną siebie młodą osobą.