Jasne i naturalne, czyli styl boho wnętrz

24 stycznia, 2021 0 Comments

Styl boho – hasło coraz częściej pojawiające się nie tylko na okładkach magazynów wnętrzarskich, ale także w mediach społecznościowych lub blogach.

Styl ten odnosi się zarówno do mody, trybu życia czy aranżacji wnętrz. Zwłaszcza w tej ostatniej dziedzinie staje się coraz bardziej popularny i zyskuje całą rzeszę zwolenników na całym Świecie. Czym jest styl boho i skąd do nas przywędrował? To ukłon w stronę natury – styl ten bowiem przepełniony jest nie tylko naturalnymi barwami, które korespondują z kolorami ziemi, ale także tworzywami i materiałami naturalnego pochodzenia, takimi jak wiklina, ratan, drewno, juta, trawa morska czy ceramika. Styl boho od kilku dobrych lat wiedzie prym, a przywędrował do nas z Francji, czyli stolicy mody i dobrego stylu. Meble w stylu boho znajdziemy w ofercie wielu sklepów meblowych, w tym tych działających w Internecie. Wybór jest naprawdę ogromny – od mebli, po elementy oświetlenia czy dodatki. Wpisując hasło „styl boho wnętrz” czeka na nas cała masa inspiracji i pomysłów na aranżację wnętrz.

Jasne i naturalne, czyli styl boho wnętrz

Styl boho wnętrz – do jakich pomieszczeń?

Styl boho zastosować możemy w jednym lub dwóch pomieszczeniach, bądź urządzić w tym stylu cały dom. Dla jakich wnętrz jest dedykowany? Absolutnie do każdych. Świetnie będzie prezentował się zarówno w sypialni, jak i kuchni czy w pokoju dziecięcym. Coraz bardziej popularne jest także stosowanie elementów stylu boho na tarasach bądź balkonach, których bliskie otoczenie natury świetnie koresponduje z naturalnością stylu boho.

Gdzie szukać pomysłów inspiracji, jeśli dopiero poznajemy styl boho? Oczywiście w sieci. Warto zaglądać na liczne blogi poświęcone aranżacji wnętrz, jak na przykład https://blog.edinos.pl/styl-boho-wnetrza/. Znajdziemy tam nie tylko świetne propozycje mebli czy dodatków do wnętrz w tym stylu, ale także przejrzymy galerię zdjęć, które unaocznią nam czym jest styl boho i jak pięknie prezentować się może w praktycznie każdym domu.