Proste strategie radzenia sobie z bólem pleców

3 maja, 2020 0 Comments

Jeśli jesteś jednym z tysięcy Amerykanów cierpiących na codzienne bóle pleców, wiesz, jak bardzo może to być wyniszczające i przygnębiające.

Jest to bardzo trudna dolegliwość, jednak istnieje kilka doskonałych wskazówek, które przy starannym zastosowaniu mogą przynieść dużą ulgę. Oto niektóre z nich:Wskocz pod prysznic. Kąpiel może brzmieć przyjemnie, ale leżenie w wannie może zranić plecy. Prysznic jest zwykle idealny, jeśli nie odczuwasz zbyt dużego bólu, aby stać. Stań plecami do gorącej wody i spróbuj się zrelaksować. Może być bardzo kojący.Aby ocenić powagę kontuzji pleców i zapobiec dalszemu napinaniu lub łzawieniu, daj sobie kilka dni odpoczynku po rozpoczęciu bólu. Jeśli ból ustąpi w tym okresie, można bezpiecznie założyć, że uraz był niewielki. Wręcz przeciwnie, jeśli nie polepszy się lub nadal będzie bardziej boleć, będziesz chciał skontaktować się z licencjonowanym profesjonalistą, aby dowiedzieć się, dlaczego. Jeśli spędzisz więcej niż dwa dni odpoczywając, nie wyleczysz problemu, a możesz go pogorszyć, pozwalając na dalsze osłabienie mięśni wspierających.Upewnij się, że pijesz dużo wody, aby Twoje mięśnie były zdrowe i elastyczne. Ludzkie ciało składa się w około 70 procent z wody, a wszystko, w tym mięśnie i dyski w kręgosłupie, potrzebuje dużo wody, aby prawidłowo funkcjonować. Pij dużo wody, aby utrzymać zdrowe mięśnie i pomóż tym dyskom zachować zdolność amortyzacji wstrząsów.Aby uniknąć bólu pleców, unikaj siedzenia przez dłuższy czas. Siedzenie jest szkodliwe dla pleców. Proste strategie radzenia sobie z bólem pleców

Jeśli musisz siedzieć cały dzień przy biurku, wstawaj co jakiś czas i rozciągaj się lub chodź.

Podobnie, jeśli spędzasz dużo czasu w samochodzie, rób częste przerwy, aby móc rozprostować nogi.Aby zapobiec bólom pleców i kontuzjom, należy zmierzyć się z podnoszonym przedmiotem, zgiąć kolana, podciągnąć mięśnie brzucha i unikać szarpania lub skręcania. Jeśli szarpiesz, skręcasz lub zginasz się w talii, jest bardzo prawdopodobne, że doznasz kontuzji lub pogorszysz istniejący ból pleców.Regularnie czyść swoją torebkę, plecak lub aktówkę. W zależności od rozmiaru i częstotliwości używania przedmiotu może być konieczne czyszczenie go co tydzień. Z biegiem czasu łatwo jest gromadzić niepotrzebne przedmioty. Im mniej nosisz, tym zdrowsze będą Twoje plecy.Kup torbę, torebkę lub plecak z długim paskiem, który można nosić na przeciwległym ramieniu jako przedmiot. Dzięki temu ciężar worka rozkłada się bardziej równomiernie po obu stronach ciała. Pomaga również utrzymać wyrównane ramiona, co pomaga chronić plecy przed kontuzjami.Wygodne leżenie może nie być najlepszą rzeczą dla twoich pleców. Przygarbienie się może wydawać się raczej relaksujące, ale ważne jest, aby tego nie robić, ponieważ działa to na mięśnie mocniej niż wtedy, gdy się nie garbisz.Jeśli masz bóle pleców i masz na to pieniądze, rozważ opłacenie wizyty u kręgarza. Kręgarze są szkoleni na wiele różnych sposobów, aby zminimalizować ból w ciele, a wielu z nich specjalizuje się w bólu pleców. Jeśli to wyjdzie finansowo, wizyta u kręgarza może po prostu wyleczyć dolegliwości pleców.Postępując zgodnie ze wskazówkami, które przeczytałeś w tym artykule, powinieneś być w stanie uzyskać bardzo potrzebną ulgę. Daj strategiom czas na pracę. Zaleca się również kontynuowanie współpracy z lekarzem i skonsultowanie się z nim, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do przydatności którejkolwiek z tych wskazówek w Twoim przypadku.