Wyszukiwanie, przeglądanie, kupowanie: porady, które pomogą Ci kupić dom

4 września, 2019 0 Comments

Kupno domu lub innej nieruchomości będzie jedną z najważniejszych decyzji w Twoim życiu, dlatego ważne jest, abyś wszedł w ten proces z solidnym zrozumieniem tego, co się z nim wiąże.

W tym artykule przedstawimy podstawy i doradzimy, jak postępować.Jeśli myślisz o kupnie domu, kluczem jest oszczędność pieniędzy. Większość ludzi zaczyna mówić o kupnie domu na długo przed dokonaniem zakupu. Jest to odpowiedni moment, aby odłożyć pieniądze, aby osiągnąć cel zaliczki, który zwykle wynosi około 20 procent kosztów domu.Zacznij planować zakup domu na długo przed tym, zanim faktycznie spodziewasz się, że przejdziesz przez ten proces. Otwórz konto oszczędnościowe i zacznij oszczędzać pieniądze, których będziesz potrzebować na zadatek. Znajdź dom, w którym wyobrażasz sobie, że mieszkasz, i postaraj się zaoszczędzić co najmniej dziesięć procent jego wartości przed wejściem na rynek.Szukaj w lokalnej gazecie, sądzie, a nawet innych biurach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, aby znaleźć listę przejęć lub domy, które są sprzedawane przez HUD w celu uzyskania największych zysków podczas inwestowania w nieruchomości. Te nieruchomości są sprzedawane z dużym rabatem, aby usunąć je z ksiąg.Zaplanuj przeprowadzkę, zanim nadejdzie czas przeprowadzki do nowego domu. Zaplanowanie przeprowadzki i zakup pudeł z wyprzedzeniem pozwoli Ci zaoszczędzić wiele stresu, gdy nadejdzie dzień przeprowadzki. Pakuj pudełka po trochu i wyraźnie oznacz je, aby móc je łatwo przenieść do nowych pomieszczeń.Aby być bezpiecznym przy kolejnym zakupie nieruchomości, powinieneś znaleźć najlepszego inspektora domu w okolicy. Podczas rozmowy z inspektorem domu poproś o referencje do ostatnich klientów. Inspektor domu powinien być gotów dostarczyć Ci kilka referencji. Ten inspektor może znaleźć problemy z domem, których naprawa wymaga tysięcy dolarów, więc nie jest to obszar, w którym można oszczędzić pieniądze.Kupując nieruchomość na wynajem, najpierw sprawdź lokalne koszty wynajmu. Wyszukiwanie, przeglądanie, kupowanie: porady, które pomogą Ci kupić dom

Wiedza o tym, za ile wynajmowane są inne nieruchomości w okolicy, może pomóc w określeniu budżetu.

Będziesz miał lepszy pomysł na to, co możesz zaoferować w domu i ile możesz przeznaczyć na ulepszenia.Planując zakup domu, zacznij oszczędzać kwotę, którą płaciłbyś za swój kredyt hipoteczny, pomniejszoną o aktualny czynsz. Pozwoli ci to poczuć się bardziej komfortowo z wyższą miesięczną opłatą mieszkaniową i jednocześnie uzyskać pieniądze na zaliczkę. Gdy zaoszczędzisz co najmniej dziesięć procent kosztów domu, jesteś gotowy do zakupu.Wybierz swojego inspektora bardzo ostrożnie. Jeśli to możliwe, uzyskaj zarówno profesjonalne, jak i osobiste rekomendacje od innych klientów inspektora. Chcesz mieć doskonałe pojęcie o stanie domu i wszelkich problemach, z którymi możesz się zmierzyć w najbliższej przyszłości. Przeoczenie inspektora może sprawić, że utkniesz z dużymi rachunkami za naprawę, które mógłby pokryć sprzedawca, gdyby stan został odnotowany przed sprzedażą.Zawsze podpisuj umowę kupna domu „pod warunkiem zadowalającej kontroli”. Bez względu na to, jak piękny jest dom, mogą istnieć ukryte problemy, które dobry inspektor może szybko odkryć, takie jak zły dach lub niewiarygodne okablowanie. Jeśli inspektor wykryje jakiekolwiek poważne problemy, umowa może zostać zmieniona tak, aby sprzedający albo zlecił naprawę przed zamknięciem sprzedaży, albo cena sprzedaży została obniżona w celu odzwierciedlenia wad.Nie musisz dać się przestraszyć pomysłem zostania właścicielem nieruchomości. Chociaż na początku proces ten może wydawać się nieprzejrzysty i zagmatwany, pewna podstawowa edukacja może wyjaśnić wiele z twojego zamieszania. Dzięki zastosowaniu pomysłów, których nauczyłeś się w tym artykule, kupowanie nieruchomości może być bezbolesnym i satysfakcjonującym procesem.