Jak kupić mieszkanie w niskiej cenie?

20 lutego, 2022 0 Comments

Osoby, które chcą zakupić mieszkanie, mogą zdecydować się na zakup od dewelopera lub też poszukać ofert na rynku wtórnym.

Oczywiście warto pamiętać o tym, iż mieszkanie od dewelopera otrzymamy w stanie surowym, zatem będziemy musieli wyłożyć odpowiednią kwotę, aby wykończyć łazienkę, kuchnię oraz wszystkie inne pomieszczenia. W przypadku zakupu na rynku wtórnym często w mieszkaniach należy przeprowadzić remont, w starszych lokalach konieczna może być wymiana przykładowo instalacji elektrycznej czy też gruntowny remont łazienki.

Jak kupić mieszkanie w niskiej cenie?

Co wpływa na cenę mieszkania?

Wiele osób decyduje się na zakup na rynku wtórnym ze względu na małą dostępność nowych lokali w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach. Jeżeli poszukujemy mieszkania w centrum, wówczas często będzie to mieszkanie z drugiej ręki. Naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę na wiele aspektów, które będą wpływały na cenę mieszkania, z pewnością będzie to lokalizacja. Mieszkania w centrum są poszukiwane, często są dużo droższe niż mieszkania na obrzeżach miast. Jeżeli chcemy zakupić mieszkanie nieco z dala od centrum, wówczas powinniśmy zwrócić uwagę na warunki związane z dojazdem, z pewnością zaletą będzie bliskość przystanków komunikacji miejskiej czy też łatwy dojazd do pracy.

Warto zwrócić uwagę, iż mieszkania położone na parterze czy też na pierwszym piętrze mogą być nieco droższe, będą cieszyły się największym zainteresowaniem. Oczywiście w większych, wyższych budynkach powinna znajdować się winda. Innym elementem, na które powinniśmy zwrócić uwagę, będzie z pewnością parking, często w nowych budynkach będą to parkingi podziemne. Oczywiście niekiedy zakup miejsca parkingowego to także dodatkowy koszt. W wielu przypadkach, jeżeli poszukujemy mieszkania z drugiej ręki, możemy sprawdzić czy przed blokiem znajduje się parking dla mieszkańców.

W poszukiwaniach mogą pomóc nam różnego rodzaju wyszukiwarki nieruchomości, przykładowo www.maxon.pl. Możemy za pomocą wyszukiwarki łatwo znaleźć mieszkanie na sprzedaż czy też na wynajem. Dodatkowo możemy także określić położenie, możemy wpisać przykładowo nazwę miasta, jak również określić liczbę pokoi, powierzchnię oraz maksymalną cenę, jaką możemy zapłacić.