Historia konsoli Xbox

21 marca, 2021 0 Comments

Jedną z najpopularniejszych konsol na świecie jest oczywiście X Box, jest to konsola od firmy Microsoft która konkuruje na rynku z konsolą PlayStation.

Swoją premierę miała w roku 2001, a gracze europejscy mogli ją zakupić w 2002 roku. Oczywiście pierwsze konsole były dość prymitywne w pierwszym Xboksie mieścił się procesor Pentium 3 a ilość pamięci RAM ograniczała się do 64mb. Oczywiście jak na tamte czasy były to parametry wystarczające aby cieszyć się grami komputerowymi. Warto zwrócić uwagę iż w tamtym czasie produkt od Microsoftu musiał konkurować z platformą PlayStation 2, która posiadała już ugruntowaną pozycję w świecie gier komputerowych.

W 2005 roku na rynek trafił X Box 360, była to już mocniejsza jednostka która posiadała na pokładzie procesor IBM Xenon, konsola posiadała 512 MB pamięci oraz wydajną grafikę ATI. Kolejnym dość udanym produktem była wydana w 2013 roku konsola X Box One, oczywiście kolejne wersję konsoli dawały użytkownikom lepsze osiągi, dlatego też gry mogły prezentować dużo lepszą grafikę, w tym wypadku także w grę wchodziły gry multiplayer, rozgrywki online. Oczywiście wiele gier powstawało na obie te platformy, gracze musieli zdecydować którą platformę będą woleli, która oferuje lepsze rozwiązania technologiczne. Dodatkowo powstały także inne wersje w czyli udoskonala udoskonalony X Box One S oraz dużo mocniejszy X Box One X. W poprzedniej wersji konsola oferowała ośmiordzeniowy układ AMD, 8 GB pamięci RAM oraz procesor graficzny 853 MHz. Dodatkowo wyposażona w kartę sieciową o przepustowości 1 Gbps, oraz różne dyski twarde o pojemności nawet do dwóch terabajtów. Oczywiście konsole z rodziny Microsoftu posiadają wejścia HDMI, porty USB 3.0, z pewnością sprawia to że konsola jest dość nowoczesna, pozwala na swobodną gra w najnowsze tytuły.

Popularne tytuły na konsolę Xbox X

Oczywiście na platformę X Box dedykowane są najważniejsze tytuły jeżeli chodzi o gry komputerowe, dobrym przykładem będzie tutaj gra Halo 5 Guardians, jest to najnowsza odsłona bardzo interesującej gry od Microsoft Studios, jest to bardzo szybka strzelanina FPS, dobrze znana graczom z poprzednich odsłon. Do dyspozycji będziemy mieli różne nowe światy, gdzie możemy kooperować w trybie czterech osób, do dyspozycji mamy rozbudowaną kampanię, ale oczywiście największą popularnością cieszy się w tryb wieloosobowy, dzięki któremu będziemy mogli grać razem z osobami z całego świata, z pewnością ten tryb rozgrywki jest bardzo popularny. Oczywiście możemy grać w mecze typu 4 x 4 graczy, możemy także rozgrywać potyczki w których bierze udział 24 graczy. Oczywiście do dyspozycji mamy bardzo interesujące i dość rozległe mapy a cała grafika gry robi wrażenie, z pewnością fani poprzednich odsłon znajdą tutaj wiele interesujących nawiązań do starszych tytułów.

Bardzo ciekawą grą dedykowaną na konsole XBox oraz platformę PC jest seria gier Forza Motorsport, jest to stale rozwijany cyklu gier wyścigowych, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Z pewnością Forza Motorsport 7 to najnowsze i najciekawsza odsłona gry, gdzie możemy ścigać się na 32 różnych torach, oczywiście możemy także wybierać inne rodzaje pojazdów, bardzo interesujący jest tryb przeglądania samochodów, możemy zajrzeć do różnych części pojazdu, które zostały oddane w bardzo dużych szczegółach. Oczywiście w przypadku kiedy będziemy wybierali samochód możemy korzystać z różnych opcji, przykładowo możemy zrezygnować ze wspomagania hamowania czy też zrezygnować z kontroli trakcji. Z pewnością w trybie gry sportowej będzie to bardzo dobry pomysł, jeżeli będziemy chcieli wykorzystać nasze auta na torach wyścigowych.

Historia konsoli Xbox

Nowe możliwości Xbox One X

Obecnie najnowsza odsłona XBox korzysta z najnowszych technologii takich jak obraz 4K oraz HDR, Mamy do dyspozycji także szerszą gamę kolorystyczną, z pewnością będzie to dość duża różnica w porównaniu z poprzednią odsłoną konsoli. Dzięki temu zyskamy nową jakość na konsoli xbox series x gry z pewnością będą działały dużo płynniej. W tym przypadku będziemy mogli także liczyć na bardzo wysokiej jakości obraz, zapewniający 120 klatek na sekundę, z pewnością w grach akcji będzie to duża różnica, odczujemy zmiany plus. Duży dysk twardy o pojemności jednego terabajta czy też ośmiordzeniowy procesor od AMD to bardzo dobry pomysł aby przyspieszyć działanie konsoli, dodatkowo 16 GB szybkiej pamięci GDDR6 poprawi osiągi wielu tytułów.