Piece gazowe i elektryczne dla piekarni

23 marca, 2021 0 Comments

Z pewnością podstawą wyposażenia każdej piekarni powinien być specjalistyczny piec do wypieku pieczywa.

Oczywiście piekarnie mają do dyspozycji różnego rodzaju opcje, mogą być to piece gazowe czy też elektryczne. Wszystko oczywiście zależy od preferencji danej piekarni. W zależności od wielkości pieca można wypiekać w tym samym czasie duże ilości bułek czy chleba. Piece mogą być wyposażone w wiele półek, w przypadku dużych piekarni może być to całkowita powierzchnia ponad 20 m2, daje to duże moce przerobowe. Oczywiście nowoczesne piece pozwalają na łatwą zmianę temperatury, dostosowanie jej w wielu punktach, wykorzystanie większej ilości grzałek i parowników da lepszy efekt. Z pewnością w przypadku pieca tego rodzaju ważny jest parownik, mokra para która jest wytwarzana ma duże znaczenie jeżeli chodzi o wytwarzanie pieczywa. Nowoczesne piece pozwalają także na oszczędzanie energii, posiadają one różnego rodzaju programy, możemy ustawiać przykładowo tryb Eco, dzięki któremu możemy zmniejszyć zużycie energii elektrycznej czy też gazu.

Piece gazowe i elektryczne dla piekarni

Podobnie w przypadku pieców konwekcyjnych możemy skrócić czas pieczenia, a także zmniejszyć temperaturę, to z pewnością będzie korzystne dla naszego portfela.

Nowoczesne piece posiadają możliwość ustawień dla każdej półki oddzielnie, może być to panel dotykowy który będzie pozwalał na zaprogramowanie temperatury na każdej półce oddzielnie, dodatkowo każda półka będzie posiadała wyświetlacz temperatury. Pozwala to na bardzo dobrą kontrolę nad całym procesem wypiekania różnego rodzaju pieczywa. Dużym udogodnieniem może być także wózek, który możemy wjechać do środka pieca. Pozwala to na dużą ilość wsadu naraz, możemy zatem wypiekać duże ilości ciasta, po skończeniu procesu pieczenia możemy wyjechać wózkiem. Jest to z pewnością bardzo wygodne sprawdzi się doskonale w dużej piekarni, gdzie potrzebne są duże moce przerobowe. W zależności od charakteru piekarni, lub też preferencji właściciela możemy wykorzystać piece wsadowe gazowe, które pozwalają uzyskać odpowiednią temperaturę, oczywiście w nowoczesnych piecach temperatura będzie rozkładana równomiernie po całym piecu. Możemy także określić miejsca o wyższej temperaturze.