Księgowy w Wielkiej Brytanii

2 października, 2018 0 Comments

Praca księgowego nigdy nie jest łatwa, ale jeśli porównać pracę polskiego księgowego i angielskiego to ten drugi ma zdecydowanie łatwiej. Prawo jest tak napisane żeby było zrozumiałe dla każdego i księgowego i jego klienta.

W Polsce nawet urzędnicy mają problemy z interpretowaniem prawa, dlatego w kilku urzędach skarbowych można usłyszeć inną interpretację tego samego przepisu. To wydaje się wręcz niemożliwe, ale w Polsce właśnie tak jest. To, dlatego płacimy podatki, prowadzimy firmę i wszystko jest w porządku, a po kilku latach otrzymujemy pismo, że jednak te rozliczenia nie były prawidłowe i trzeba teraz zapłacić nawet milionowe kary.

W UK takich problemów nie ma, dlatego jeśli chcemy żyć nieco spokojniej i rozliczać się z rządem na dobrych warunkach to nie pozostaje nam nic innego jak wyjazd do Wielkiej Brytanii. Tam dopiero zobaczymy, jakie państwo ma podejście do swoich obywateli i że za wszelką cenę stara im się pomagać. Jakiekolwiek kary są ostatecznością i naprawdę trzeba sobie na to zasłużyć.

Praca albo własna firma w UK
Wielu Polaków wyjechało do UK i nie ma się, co dziwić skoro tam można spokojnie pracować i zarabiać na swoje utrzymanie. W Polsce są tylko kombinacje, dlatego nie każdy chce tak żyć. Jeśli pracujemy w UK albo prowadzimy własną firmę i nie chcemy sami się zajmować księgowością to nie ma problemu ze znalezieniem polskiej firmy, która się tym za nas zajmie. Usługi takiej firmy są na bardzo wysokim poziomie, dlatego będziemy z nich bardzo, ale to bardzo zadowoleni. O koszty też nie trzeba się martwić, bo są naprawdę bardzo niskie i na pewno sobie z tym wszystkim poradzimy. Jeśli chcemy zobaczyć ofertę jednej z takich księgowych firm w UK to można to zrobić na stronie Capital Business Links – księgowy w Londynie. Znajdziemy opisaną ofertę i w razie, czego możemy się z nimi skontaktować i porozmawiać. Mają dla nas czas i mają kogoś, kto już teraz będzie wyznaczony do naszego zadania. Z taką pomocą żadna księgowość nie będzie nam straszna i sobie z nią szybko poradzimy.